Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie

 

Nawigacja

Wspomaganie

 • ,, Kochamy naszą Ojczyznę" obchodzimy w przedszkolu Święto Niepodległości

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W przedszkolu już od najmłodszych grup uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i wpajamy szacunek dla polskich symbolii.

  8 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji cała społeczność przedszkola zebrała się, aby uroczyście uczcić ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Program artystyczny przygotowały dzieci 6-letnie z grupy ,,Smoki". Akademię rozpoczęły teńcem narodowym- polonezem do muzyki Fryderyka Chopina, który wprowadził wszystkich obecnych w nastrój patriotyczny. Podczas występu dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której opowiedziały historię Polski w okresie zaborów i walkę narodu polskiego o wolność  oraz wychwalali piękno naszych polskich miast, krajobrazów i  polskiej tradycji. Za piękny występ, zaangażowanie, postawę patriotyczną oraz artystyczny talent starszaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

  O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu narodowego, włączając się tym samym w akcję organizowaną przez MEN ,, Szkoła dla Hymnu" kontynuując ubiegłoroczną inicjatywę ,,Rekord dla Niepodległej".

  Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom akademii i podkreśliła, że poprzez organizację takich uroczystości możemy przybliżać dzieciom zagadnienia historyczne oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla Ojczyzny. Następnie wręczyła wszystkim obecnym na akademii dzieciom kolorowanki ,, Polskie miasta".

  Mamy nadzieję, że wydarzenia tego najważniejszego święta narodowego na długo zapadną w pamięć naszych ,,Małych Patriotów".

 • Roztańczone Przedszkolaki na scenie SOK

  7 listopada odbył się kolejny Gminy Przegląd Artystyczny. Tym razem na deskach nowodębskiego Ośrodka Kultury swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały 6-latki.  Nasze przedszkolaki przedstawiły  różnorodne i ciekawe układy taneczne w tańcach standardowych: „Tango Argentyńskie”, „Walc angielski” oraz tańcu latynoamerykańskim - „Paso Doble”. Impreza miała na celu wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania kultury tanecznej wśród dzieci przez taniec, kształcenie twórczego i aktywnego modelu osobowości dziecka, integrację dzieci przez taniec. Była to również okazja do zaprezentowania się przedszkolaków szerszej społeczności lokalnej oraz promowania placówki.  Naszym małym tancerzom gratulujemy!!!

 • Występ dla ZNP z okazji Dnia Seniora

  5 listopada dzieci z grupy trzeciej odwiedziły SOK, gdzie zostały zaproszone w  związki z Dniem Seniora. Przygotowaną  akademię przedstawiły seniorom należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Program który zaprezentował przedszkolaki  z dużym poczuciem humoru przypomniał naszym seniorom jak ważną rolę odgrywają w naszym społeczeństwie. Był też okazją do integracji pokoleniowej i sprawił naszym seniorom wiele radości. Dzieci zaprezentowały wiele ciekawych wierszy, piosenek oraz tańców, które wywołały dużo uśmiechu i wspomnień. Zapewne ten dzień pozostanie na długo w pamięci nie tylko naszych ukochanych seniorów, ale także wychowanków naszego przedszkola.

 • AKCJA: „ POMÓŻMY ZWIERZĘTOM LEŚNYM PRZETRWAĆ ZIMĘ ”

  W Przedszkolu Nr 1 w Nowej Dębie 24 października 2019 r. w ramach współpracy z Nadleśnictwem w Nowej Dębie została zakończona akcja "POMÓŻMY ZWIERZĘTOM LEŚNYM PRZETRWAĆ ZIMĘ". Dzieci wraz z rodzicami zbierały z wielkim zaangażowaniem kasztany i żołędzie. Zgromadzone zapasy zostały przekazane nadleśniczemu. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o tym, jak trudno zwierzętom przetrwać zimę, że potrzebują one wtedy pomocy ludzi. Dla przedszkolaków była to pouczająca lekcja przyrody.

  Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe gadżety. Natomiast biorące aktywny udział w akcji pomocy zwierzętom zostały nagrodzone książeczkami i dyplomami.

  Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w akcji.

 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

  Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

  Przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym "Magiczna moc bajek" czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni, którego organizatorem jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020orazzałożeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

  Celem Projektu jest promowanie regularnego czytania bajek i baśni jako sposobu wspierania rozwoju psychicznego dzieci przedszkolnych, jak również kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

  Projekt jest realizowany w terminie: październik 2019 r. – maj 2020 r.

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

   

   

  Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

  Nasze przedszkolaki od października uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak, którego organizatorem jest Edu Fejkiel, Gabriela Fejkiel.

  Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.  Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości (gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy… traktowany jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu.

  Projekt realizowany będzie od października 2019r. do maja 2020r.. Po ukończeniu nasze przedszkole otrzyma certyfikat KREATYWEGO PRZEDSZKOLA.

 • Akcja "Szkoła pamięta" w Przedszkolu Nr 1

  W nawiązaniu do uroczystości Wszystkich Świętych i Święta Odzyskania Niepodległości, w dniu 25 października dzieci z grup III, IV i V naszego Przedszkola udały się wraz z nauczycielkami na cmentarz komunalny w naszym mieście. Dzieci w ciszy i skupieniu odwiedziły groby zmarłych nauczycieli i pracowników nowodębskich przedszkoli i szkół, w tym przede wszystkim osób związanych z naszym przedszkolem. Dzieci zapaliły znicze i oddały hołd i cześć niepokonanym obrońcom ojczyzny przy pomniku ustawionym z okazji siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapaliły również znicze na bezimiennych nagrobkach oraz na grobie pierwszego proboszcza parafii Nowa Dęba – księdza Henryka Łagockiego.

  Przedszkolaki spacerując alejkami cmentarza pokazywały paniom groby bliskich zmarłych, którzy trwają w ich pamięci, myślach i wspomnieniach. Po powrocie do przedszkola nauczycielki rozmawiały z dziećmi o ich przeżyciach związanych ze Świętem Zmarłych.

  Dzieci z najmłodszej Grupy nie uczestniczyły w wyjściu na cmentarz, jednakże udały się na Plac mjr. Gryczmana, gdzie oddały hołd Ojcom polskiej niepodległości przy odsłoniętym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości pomniku.

  Wszystko odbyło się w nastroju zadumy, wspomnień, zwracania się ku przeszłości. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Za trud,

  Za uśmiech,

  Za serce.

  Dzisiaj wszystkim DZIĘKUJEMY!

   

   

  14 października w przedszkolu to nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, to także święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieci czuły się naprawdę dobrze i bezpiecznie. W tym dniu dzieci z grupy III przedstawiły akademię, na którą przybyli  nauczyciele, a także pracownicy obsługi. W słowach pięknie recytowanych wierszy i wyśpiewanych piosenek, przedszkolaki  miały możliwość podziękowania wszystkim pracownikom za trud, poświęcenie, cierpliwość i miłość włożony w ich edukację i wychowanie. Nie brakowało również uśmiechu  i ciepłych słów wdzięczności płynącej prosto z serca. Na zakończenie życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyła również  pani dyrektor. 

 • Świętujemy Dzień Przedszkolaka

  Świętujemy Dzień Przedszkolaka

  Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego

     W dniu 25.09.2019 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji dzieci z grup II - V uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Pod Rościuszkiem”. 

     Pan Stanisław - właściciel gospodarstwa serdecznie nas przywitał i zaprosił do zwiedzania. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i ze zwierzętami hodowanymi w tym gospodarstwie. Podziwiały krowy szkockie, konie, sarny, jelenie, kozy, strusia, kangura, psa i kota. Przedszkolaki bardzo cieszyły się, że mogły karmić zwierzęta warzywami i owocami, które wcześniej przygotowali im rodzice.

     W czasie wolnym dzieci brały udział w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu wykorzystując do nich chustę animacyjną, piłki i obręcze. Wesoła atmosfera towarzyszyła również wszystkim przy wesołych rytmach muzyki. Wspólne tańce, pląsy i zabawy sprawiły wiele radości. Następnie po tańcach i zabawach dzieci z wielkim apetytem bardzo chętnie spożyły kiełbaski przygotowane z grilla.

     Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

      Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim naszym wychowankom radości, wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

   

 • Bezpieczne dziecko w domu, przedszkolu na ulicy.

  Bezpieczne dziecko w domu, przedszkolu na ulicy.

  W ramach edukacji bezpieczeństwo w domu, przedszkolu na ulicy we wrześniu dzieci poznawały drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami które uczą jak zachować się w pobliżu ulic. Starsze dzieci odwiedziły rondo, obserwowały ruch uliczny, poznały zasady poruszania się po nim. Podczas tych wycieczek dzieci były wyposażone w kamizelki odblaskowe. Uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszką policji panią Anną Gadawską, mamą Natalki i Kubusia. Dzieci miały okazję porozmawiać z Panią Policjant o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola  i poza nim. Pani Ania omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Opowiedziała naszym przedszkolakom jak należy zachować się podczas kontaktu z psem. Dzieci dowiedziały się, jaką należy przyjąć pozycję w przypadku ataku psa oraz jakie należy zachować środki ostrożności spotykając na swojej drodze bezpańskiego czworonoga. Pani policjant zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. . W trakcie spotkania wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, z cyklu „Gadki” dzięki, którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie wręczyły drobny upominek.

  Serdecznie dziękujemy Pani Policjant za przybycie i przybliżenie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy.

 • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

  "Cała Polska Czyta Dzieciom"

  Cała Polska czyta dzieciom to  kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Nasza placówka już od wielu lat promuje tą akcję w naszym przedszkolu, zapraszając w nasze progi rodziców, babcie, dziadków i starsze rodzeństwo, a także absolwentów naszego przedszkola. W tym roku również wszystkich chętnych zapraszamy do spędzenia kilku chwil z naszymi przedszkolakami i ulubioną książką. 

 • Akcja ,,Sprzątanie Świata" 2019

  W dniach 20 - 22.09.2019r. odbyła się ogólnoświatowa ,, AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2019" organizowana przez Fundację ,,Nasza Ziemia", w tym roku pod hasłem ,,NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Patronat nad akcją w naszym mieście objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba - pan Wiesław Ordon. Również nasze przedszkole aktywnie włączyło się do tej akcji, gdzie w piątek (20.09.) przedszkolaki ze starszych grup strzątały Świat.

  Zaopatrzeni w gumowe rękwice i worki dzieci wraz ze swoimi wychowawcami porządkowały teren w okolicach przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania Świata oraz przypomnienie o konieczności ochrony środowiska i recyklingu.

  Po raz kolejny przedszkolaki z radością i ochotą zbierały śmieci a czynny udział w tej akcji mamy nadzieję,że w przyszłości zaowocuje u dzieci dobrymi ekologicznymi nawykami.

 • Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

  W dniu 29 maja 2019r. odbyła się wycieczka do skansenu w Kolbuszowej. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci
  z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na koniec wycieczki dzieci kupiły pamiątki, które będą im przypominać kulturę ludową naszego regionu oraz wesołe chwile spędzone w Skansenie.

 • "Kwiaty dla Mamy"

  W dniu 22.05.2019r. odbył się w SOK z okazji  Dnia Matki konkurs recytatorski pt. „Kwiaty dla mamy”. Dzieci z różnych przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawiały przygotowane wiersze i piosenki o mamie. Dzieci z dużym przejęciem przedstawiały swój repertuar. Komisja bacznie przyglądała się małym artystom, którzy prezentowały wysoki poziom przygotowania. Po burzliwych obradach jury wreszcie ogłosiło  wyniki. Bardzo nam miło poinformować że laureatami z naszego przedszkola zostały przedszkolaki z gr. IV Kinga K. i Kubuś C. w kategorii wiersz. Dzieci swoimi wierszami wzbogacą imprezę dla naszej społeczności z okazji Dnia Matki 26.05.2019r. o godz. 15,00.

                                                                             Gratulujemy.

 • Wycieczka do Straży Pożarnej

  Wycieczka do Straży Pożarnej

  W ramach akcji pt. „Dni otwartej strażnicy” najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Dębie. Akcja miała na celu edukawanie najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, w tym zapoznanie z różnorodnymi zagrożeniami z jakimi możemy spotkać się w życiu codziennym. Dzieci w miłej i serdecznej atmosferze zapoznały się z pracą strażaka, wyposażeniem osobistym, pojazdami oraz sprzętem ratowniczym. Oglądały prezentację i pokazy sprzętu ratowniczego między innymi hydraulicznego, wodno – nurkowego, sprzętu ochrony dróg oddechowych, sprzętu ratownictwa wysokościowego oraz sprzętu medycznego.

  Życzymy wszystkim strażakom spełnienia oczekiwań i planów, tak osobistych, jak i zawodowych.

 • Konkurs techniczny MOJA ULUBIONA ZABAWKA

   W naszym przedszkolu  został zorganizowany i przeprowadzony konkurs techniczny: ,,Moja ulubiona zabawka”, w którym wzięły udział dzieci wraz z rodzicami.   Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 15.05.2019 r. 

     Celem konkursu było:

  - rozbudzanie wyobraźni i fantazji,

  - rozwijanie zdolności manualnych,

  - wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych,

  - zacieśnianie więzi rodzinnych

  ,- poszerzenie współpracy między placówką przedszkolną a rodzicami. 

   Warunki konkursu:Dostarczona do organizatora praca konkursowa w postaci uszytej i wykonanej na drutach lub szydełku zabawki. Zabawka powinna zostać wykonana z dowolnej tkaniny oraz materiałów pomocniczych takich jak np. guziki, suwaki... Rozmiar zabawki według własnego uznania.Każda praca powinna mieć przymocowaną karteczkę z podpisem: imię i nazwisko dziecka, wiek.   Ocenie jury podlegały: kreatywność i pomysłowość, zaangażowanie oraz walory artystyczne. Prace nie będą zwracane. Zostaną przekazane na kiermasz przedszkolny lub do loterii,organizowanych z okazji: ,,Festynu Rodzinnego” w celu pozyskania środków finansowych na potrzeby przedszkola.   

  W konkursie wzięły udział dzieci: Lena Nowakowska i Michał Nowakowski, Ania Kopeć, MillaTudan, Wiktoria Rzepczyk, Mikołaj Wilk, Antoni Peret, Paulina Tutka, Lilianna Stróż. 

  Komisja konkursowa w składzie: p. dyr. Jolanta Orłowska, rodzice: p. Bogusława Gil, p. MichałChmielowiec, nauczycielka p. Anna Chorab, ustaliła wyniki konkursu:

  I miejsce – Mikołaj Wilk gr. III

  II miejsce – Antoni Peret gr. III

  III miejsce – Lilianna Stróż gr. I,   Paulinka Tutka – gr. II 

   Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książeczek i dyplomów, a pozostałym uczestnikom wręczono kolorowanki z dyplomami.Wszyskim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

 • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  26 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszym  przedszkolu akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta flagi, które przypada na dzień 2 maja. Uroczystość przygotowały przedszkolaki z grupy III. W uroczystej Akademii udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki zaprezentowały  piosenki patriotyczne, wiersze mówiące o miłości do ojczyzny oraz tańce narodowe. Akademia była piękna lekcją historii i patriotyzmu dla małych Polaków z naszego przedszkola. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

  04.04.2019

  Od września 2018r. grupy najstarsze z naszego przedszkola biorą udział w projekcie pod w/w tytułem.

  Projekt składa się z sześciu modułów:

  MODUŁ  I:  Mały Miś – czytające przedszkolaki

  MODUŁ  II: Mały Miś uczy samodzielności.

   MODUŁ III: 100-lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku.

  MODUŁ IV: Kulinarne warsztaty  Małego  Misia

  MODUŁ V: Kuferek kreatywności Małego Misia

  MODUŁ VI: Misiowe aktywności sportowe.

  Realizacja modułów dobiega końca jeszcze jeden moduł został do realizacji. Dzieci bardzo chętnie podejmowały się zadań Małego Misia. Czytaliśmy bajki zapraszając rodziców i różnych gości. Gościły Misia w domu, z którym czytały bajkę i wykonywały rysunek w dzienniczku. Uczyły się samodzielności, miały możliwość zaobserwować że świat przedszkolaka to świat: zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów z pluszowym przyjacielem. Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości zorganizowałyśmy w przedszkolu biesiadę patriotyczną na której dzieci  zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Stworzyły książeczkę kulinarną, ilustrując swoje przepisy. Z papieru pakowego tworzyły kostiumy i rekwizyty oraz „żywe zdjęcia” polegające na odtwarzaniu układów, gestów i mimiki aktorów przedstawionych na zdjęciach. W ostatnim module dzieci będą promować zdrowy styl życia tj. zdrowe jedzenie, środowisko i sport.

 • Bajka " Czerwone Kapturki"

  01.04.2019

  W grupie IV już któryś rok z rzędu rodzice przedszkolaków przygotowują bajkę we współpracy z nauczycielkami i dziećmi z grupy. W tym roku została przedstawiona bajka pt. „Czerwone kapturki”. Dzieci poznały bohaterki z różnych krajów świata ich stroje narodowe. Przesłaniem bajki było bezpieczeństwo dzieci, umiejętne zachowanie się w kontakcie z nieznajomym oraz potrzeba nauki języków obcych w dzisiejszym świecie. Premiera bajki odbyła się w przedszkolu dla naszych przedszkolaków, a następnie w SOK dla uczniów klas I-III. Rodzice bardzo profesjonalnie podeszli do bajki przygotowali piękne stroje, a umiejętności aktorskie były na wysokim poziomie. Bajka poprzez zawarty humor wzbudziła wiele pozytywnych emocji w szczególności uśmiech i radość. Dziecko poprzez bajki poznaje świat, cele i sens egzystencji. Uczy się wzorów postępowania, poznaje wzory zachowania i normy moralne. Bajka pobudza dziecko emocjonalnie powodując zaangażowanie w uczucia bohaterów. Staje się więc wrażliwe, czułe na losy ludzi, zwierząt, ból, zło i niesprawiedliwość.

          Dziękujemy rodzicom za udział i zaangażowanie w przygotowaniu przedstawienia.

 • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

  01.03.2019

  „Piękna nasza Polska cała"- projekt zrealizowany, większość zadań wykonanych.

    W pierwszym półroczu roku szkolnego  2018/2019 nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”,  zrealizowaliśmy 18 zadań.

  1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego przez dzieci z wszystkich grup wiekowych
  2. Apel z okazji 11 listopada.
  3.  Nauka piosenki „Rodzinny Kraj”  oraz wiele  innych piosenek o tematyce patriotycznej we wszystkich grupach przedszkolnych.
  4.  Nauka tańca ludowego. Tańczyliśmy: „Krakowiaka”, „Trojaka”, „Poloneza”
  5.  Nauka wiersza o tematyce patriotycznej –„Katechizm polskiego dziecka”
  6. Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce patriotycznej.
  7. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu” – format A1.
  8. „Od ziarenka do bochenka”-pieczenie chleba z Zespołem Ludowym Cyganianki .
  9. Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybranymi zabawami  ludowymi: „Jawor, jawor, jaworowi ludzie”, „Moja Ulijanko”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Ciuciubabka”
  10.  „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowości.
  11.  „Napisz kartkę Bohaterom” – uczestniczenie  w ogólnopolskiej akcji poprzez wysłanie kartek Bohaterom Powstania.
  12. Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Moja mała Ojczyzna”-przeprowadzenie konkursu plastycznego w grupach.
  13. „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie w placówce Dnia Mody Patriotycznej.
  14. „Drzewo Pamięci” – zasadzenie na terenie przedszkola dębu szypułkowego , jako symbolu życia i wolności.
  15. Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu przedszkolnego dla rodziców , dzieci, nauczycieli.
  16. „Szlakiem historii” Uczestniczenie w wycieczce do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie, Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Rościuszkiem”  w Brzostowej Górze oraz do Muzeum Bombki choinkowej w Nowej Dębie.
  17. Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”
  18. Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni”

  Dziś, gdy projekt zakończony, każdy z nas zadowolony. Woła Polak, Polka mała: PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA !!! 

  W imieniu całej przedszkolnej społeczności gorąco dziękujemy Pani Ludmile za możliwość udziału w tak pięknym i szlachetnym przedsięwzięciu jak udział w tym projekcie, dało nam to wiele radości i satysfakcji.

strona: