Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie

 

Nawigacja

 • Zajęcie otwarte
  24.03.2015

  Zajęcia otwarte dla Rodziców

  Jedną z wielu form współpracy nauczycieli naszego przedszkola z rodzicami są organizowane zajęcia otwarte, na które zapraszamy rodziców naszych wychowanków .Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. „Żyj z przyrodą w zgodzie” – to temat, wokół którego dużo się działo podczas zajęć przeprowadzonych przez panią Basię. Rodzice mimo wielu obowiązków licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

  Dziękujemy   rodzicom i dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciu i szczególnie miłą, radosną  atmosferę. 

 • Zielony Dzień
  23.03.2015

  Zielony  dzień w naszym przedszkolu

  W ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury"  w naszym przedszkolu zorganizowany został  "Zielony Dzień". Każdy przedszkolak w tym dniu miał na sobie coś zielonego. Celem tej akcji było przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. Było dużo zabaw, gier i zadań związanych z tym kolorem. Na podwieczorek  dzieci pod okiem pań robiły sobie zielone  kanapki.

   

  WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI  

  W celu propagowania wśród dzieci spożywania zdrowej żywności wdrażamy ich do zjadania większej ilości owoców bogatych w niezbędne witaminy. W związku z tym, pięciolatki bardzo chętnie przyniosły do przedszkola owoce, a po starannym ich przygotowaniu układały na talerzykach pomysłowe , kolorowe układanki, co jeszcze bardziej zaostrzyło apetyt. Dzieci po wykonaniu swoich   ,, owocowych kompozycji” przystąpiły do degustacji. Tych dziecięcych pyszności mogły również skosztować panie podziwiając zdolności kulinarne swoich wychowanków. Od tego czasu dzieci chętniej sięgają po owoce, a w swoich domach również układają ,, mozaiki owocowe”.

                Anna Chorab

 • Światowy Dzień Wody
  22.03.2015

  Światowy Dzień Wody

  22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Został on ustanowiony po to, by podnosić świadomość na temat zasobów wody pitnej na całym świecie, które nieustannie się kurczą. Nasze przedszkole również  przyłączyło się do tej akcji. Przedszkolaki w tym dniu  przyszły do przedszkola  ubrane na niebiesko . Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badały zachowanie się niektórych ciał w wodzie. Podczas konkurencji „Wyścigi papierowych łódek" wprawiały w ruch pojazdy  wodne, siłą wydmuchiwanego z płuc powietrza. Nie brakowało też konkurencji sprawnościowych, z którymi dzieci z łatwością sobie radziły. Zajęcia z pewnością przyczynią się do wykształcenia u najmłodszych ekologicznej postawy w zakresie ochrony wód i racjonalnego korzystania z jej zasobów.

   

 • Witaj Wiosno!!!!
  21.03.2015

          „Zimę żegnamy,Wiosnę witamy”…….

  Dzień poprzedzający Pierwszy Dzień Wiosny był w naszym przedszkolu bardzo uroczysty, kolorowy i wesoły.

  Tego dnia każda grupa na pożegnanie Marzanny wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowała wiosenny program artystyczny w którym wystąpiły kwiatki, biedronki, komary, motylki, skowronki, żabki, bociany, ptaszki…..Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły witając Wiosnę. Aby tradycji stało się zadość dzieci wywiozły kolorową Marzannę.  Odbył się także wiosenny pokaz mody, który na czerwonym dywanie zaprezentowały dzieci z grupy IV oraz panie.

  Mamy nadzieję, że Pani Wiosna na dobre zagości już w naszym przedszkolu.

   

  Edyta Furtak - Buś

 • 8 MARCA- ŚWIĘTO WSZYSTKICH KOBIET
  10.03.2015

  , Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów " 

                                         Pierre de Brantome

    9. marca 2015r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet . Z tej okazji wspólnie z dziećmi 5-letnimi przygotowałam dla wszystkich    pań i dzieci z przedszkola Uroczystą Akademię. Dzieci zaprezentowały okazjonalne wiersze i piosenki ,oraz przedstawiły krótką inscenizację.  Dziewczynki przygotowały pokaz mody ,,dam " do piosenki Maryli Rodowicz,, Damą być ". Chłopcy natomiast  chętnie zaśpiewali i zatańczyli dla  pań i dziewczynek do hitu disco polo zespołu Weekend ,, Ona tańczy dla mnie ". Były buziaki i uśmiechy i głośne brawa . Na koniec uroczystości  chłopcy złożyli wszystkim kobietom i kobietkom życzenia i obdarowali panie pięknymi laurkami, a dziewczynki  serduszkami.

    A tak podsumowując, to  byłoby cudownie , gdyby te dobre zachowania, uprzejmości i uśmiechy naszych chłopców i mężczyzn przenieść na wszystkie zwykłe dni roku nie tylko od święta .Czego wszystkim  kobietom i sobie życzę.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Halina Mokrzycka-Cioch                              

    

   

 • WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA KOBIET I MĘŻCZYZN
  10.03.2015

  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW  W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  Z OKAZJI ŚWIĘTA KOBIET I MĘŻCZYZN

  ,,Dzisiaj dni piękne, uroczyste!

  Takie dnie raz się w roku zdarzają,

  gdy 8 i 10 marca z gwarem wiosny

  z kartek kalendarza spoglądają"

  W dniu 10.03.2015r. pięciolatki z Przedszkola Nr 1 wraz ze swoimi paniami : Haliną Mokrzycką- Cioch i Anną Chorab odwiedziły Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się okolicznościowe wiersze, piosenki i tańce. Dziewczynki w pięknych sukniach choć przez chwilę poczuły się jak prawdziwe damy, a chłopcy w białych koszulach i krawatach jak dżentelmeni. W tak miłej atmosferze nie zabrakło gorących całusków, uścisków i uśmiechniętych twarzy. Uwieńczeniem obchdzonego święta było wręczenie przez dzieci Paniom i Panom własnoręcznie wykonanych kwiatów. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem. Z wielkim zadowoleniem wróciły do przedszkola i dzieliły się wrażeniami. Odbyta wizyta pozostawiła we wszystkich sercach miłe wspomnienie.

  Anna Chorab

  Halina Mokrzycka - Cioch

 • Akademia Zdrowego Przedszkolaka
  24.02.2015

  WIZYTA GRUPY II W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE DLA DZIECI

     19 lutego 2015r. dzieci z grupy II w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
  Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla najmłodszych. Dowiedziały się, jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania przez Panią Bibliotekarkę K. Gurdak .

  Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że wróci do niej,  by móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

   

  Edyta Furtak – Buś

  Katarzyna Jajuga

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce „album fotograficzny”

   

  „Aktywny Rodzic”

  Łączna wartość nagród dla Przedszkoli to aż 15 000 PLN!!! Dla Aktywnych Rodziców również przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Rodzicu masz szansę wspomóc swoje Przedszkole w walce o nagrody i jednocześnie sam zdobyć nagrodę główną o wartości 2500 PLN – rodzinny wyjazd na weekend w SPA i voucher na zakupy w sklepie internetowym Akademii, który otwieramy już wkrótce.

  Rodzicu zarejestruj się w serwisie www.zdrowyprzedszkolak.pl i pomóż zebrać punkty dla Przedszkola Twojego dziecka. Dokończ zdanie konkursowe „Jestem Aktywnym Rodzicem, bo…” na specjalnej stronie www.konkurs.zdrowyprzedszkolak.pl. Wygraj atrakcyjne nagrody dla siebie i swojego przedszkola. Możesz zdobyć vouchery o wartości 1.000, 500 i 250 PLN na zakupy w internetowym sklepie Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Nagroda główna to (oprócz vouchera) atrakcyjny rodzinny wyjazd na weekend do ośrodka SPA. Łączna wartość nagród dla Rodziców to ponad 30.000 PLN!

  Biorąc udział w konkursie wspierasz jednocześnie Przedszkole, do którego uczęszcza Twoje dziecko. Przedszkola biorące udział w konkursie gromadzą Punkty Zdrowia, które zdobywają m.in. poprzez Twój udział w konkursie. Gdy Ty prześlesz nam swoją odpowiedź – Twoje Przedszkole otrzyma od nas dodatkowe punkty.

  Im więcej Rodziców dołączy do konkursu, tym więcej punktów zdobędzie Przedszkole. Łączna wartość nagród dla Przedszkoli to 15.000 PLN!!! Przedszkola będę walczyły również o vouchery o wartości 5.000, 3.000, 2.000 oraz 1.000 PLN. Vouchery będzie można zrealizować w internetowym sklepie Akademii Zdrowego Przedszkolaka, do którego zaprosimy Was już wkrótce.

  W naszym sklepie znajdziecie zweryfikowane przez nas produkty najwyższej jakości takie jak: ekologiczna żywność, zabawki oraz wszelkiego rodzaju pomoce naukowe. Zapraszamy do sklepu już wkrótce!

   

  Konkurs trwa od 19.02 do 29.05.2015

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE ZARÓWNO PRZEDSZKOLA, JAK I RODZICÓW.

  NIE CZEKAJ – ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

  NAGRODY CZEKAJĄ!

  Weź udział w Konkursie – jako Rodzic

 • Walentynki
  19.02.2015

  NASZE CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLE

   

  Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest realizowana przy współpracy Rodziców i Gości zapraszanych do wspólnego czytania.
  Przedszkole „Jedynaczka” także zaprasza chętnych Rodziców
  , oraz pozostałych członków rodziny (babcie, dziadkowie, ciocie, itd.) do wspólnego czytania (chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczycielek grupy. Dokładny termin spotkania będzie dostosowany do dyspozycyjności dorosłego.

        

  Zapraszamy

   

  Walentynki       

  Walentynki to święto, w którym okazujemy sobie uczucia. Dzieci w przedszkolu okazują je przede wszystkim swoim kolegom, kolerzankom oraz paniom w grupach. Święto to w przedszkolu ma również na celu kultywowanie tradycji, nawiązywania kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw, czerpania radości, budowania atmosfery przyjaźni, rozwijania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. W naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym tj. 19.02.2015r. została rozdana poczta walentynkowa oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejsze życzenia walentynkowe. Najbardziej liczyły się te z samodzielną inwencją twórczą. Do pomocy w rozdaniu poczty poproszono panią listonoszkę Elę z miejscowego Urzędu Pocztowego. Wszystkie dzieci zostały obdarowane walentynkami, a nawet po kilka walentynek. Było dużo emocji. Niektóre z nich były bardzo pomysłowe. Powołana komisja do wybrania najładniejszych i twórczych życzeń walentynkowych, przyznała miejsca:

  I miejcse - Amelia Maciąg

  II miejsce - Adaś Słowik

  III miejsce - Agnieszka Rzemień

  IV miejsce - Hubert Zugaj

  Wszyscy laureaci otrzymali nagrody w formie bajeczek do czytania. Święto zakończyło się zabawami przy muzyce.

  Wiersz nagrodzony I miejscem:

  Zuziu moja kochana

  myślę o Tobie od rana,

  bo bardzo bym chciała,

  żebyś szybko wyzdrowiała.

  Gdy Ciebie w przedszkolu nie ma

  wszystko w nudę się zmienia,

  a z Tobą każda zabawa

  to najważniejsza w życiu sprawa.

  Wciąż zadaję mamie pytanie,

  ile jeszcze potrwa na Ciebie czekanie?

  Więc wylecz szybko ospy krosteczki

  i wracaj do swej przyjaciółeczki.

                                                                                                                          Beata Urbaniak

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA NASZEGO FACEBOOKA:

  PRZEDSZKOLE JEDYNECZKA W NOWEJ DĘBIE

  ,,Z wizytą w bibliotece"

    Kontynuując akcję : ,,Cała polska czyta dzieciom" pięciolatki pod opieką pań wybrały się na wycieczkę do biblioteki dziecięcej mieszczącej się w SOK. Pani bibliotekarka Małgorzata Trela czytała dzieciom bajki, dzięki temu przedszkolaki poznały nowych bohaterów i chętnie rozmawiały na temat ich ciekawych przygód. Dowiedziały się również w jaki sposób powstaje książka. W wolnym czasie bawiły się w kącikach zainteresowań. Dzieci bardzo miło wspominały tą wycieczkę dzieląc się swoimi wrażeniami.

  Anna Chorab

  Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 • Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
  29.01.2015

  "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" 

  Jak co roku przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". Dzieci z dużym zaangażowaniem wspierane przez swoich rodziców przynosiły do przedszkola karmę dla piesków, koce kołdry, legowiska. Wszystkie te rzeczy zostały zebrane z poszczególnych grup i przekazane Straży Miejskiej, która je zawiozła do przytuliska. Akcje takie pomagają rozwijać u dzieci troskę o zwierzęta, wrażliwość na krzywdę, opiekuńczość. Wszyscy mamy poczucie spełnienia dobrego uczynku.

       Organizator: Beata Urbaniak

   

   

   

  SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

   

  28 stycznia nasze przedszkole odwiedził, leśniczy pan Remigiusz Adamczyk. Spotkanie z dziećmi zaczął od grup najmłodszych     3 i 4 latków, a następnie spotkał się z 5 i 6 latkami. Pan Remigiusz, opowiedział dzieciom o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy np. jakie zwierze żyjące w lesie jest najcięższe, jakie jest najbardziej niebezpieczne dla człowieka, a które wyrządza w lesie najwięcej szkód. Opowiadał o życiu ptaków, oraz o porożach jeleni i sarn, które dzieci mogły zobaczyć i dotknąc. Nasi wychowankowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa pana leśniczego, na zakończenie musieli odpowiedzieć na kilka pytań. W nagrodę za poprawne odpowiedzi, otrzymali odblaski i wręczyli naszemu gościowi laurkę z podziękowaniem za poświęcony czas i nauką. 

   

  ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  "Kochana Babciu i Dziadku

  Żyjcie w zdrowiu nam sto lat,

  cieszcie się wnukami

  i kochajcie świat"

  26 stycznia 2015 r. pieciolatki z Przedszkola Nr1 w Nowej Dębie odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Przedszkolaki wspólnie z osobami starszymi obchodziły "Święto Babci i Dziadka." Zaprezentowały swój program artystyczny, na który złożyły się wiersze piosenki i tańce. Mali aktorzy ukazali rolę Babci i Dziadka w bajce oraz w życiu codziennym. Z radością złożyły najserdeczniejsze życzenia i wręczyły upominkowe serduszka. Miłą nagrodą za wykonanie były dla dzieci gromkie brawa, uściski oraz "słodki koszyczek".

  Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze wnosząc do wszystkich serc iskierke miłości i radości.

  Anna Chorab

   

   

  Dzień Babci i Dziadka 

  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Uroczyste spotkania z okazji Święta Babci
  i Dziadka w naszym przedszkolu przebiegały w kilku etapach ,każda grupa przedszkolna zapraszała swoich dziadków i babcie w inny dzień. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wiersze ,  piosenki i tańce. Po złożeniu życzeń
  i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków nadszedł czas na słodki poczęstunek przegotowany przez rodziców. Podczas spotkań panowała miła i serdeczna atmosfera. Dzieci sprawiły wiele radości i wzruszenia swoim Dziadkom. 

   

 • Zapraszamy na naszego Facebooka
  22.12.2014

   

  Zaproszenie!!!

   Zapraszamy na naszego Facebooka -

  Przedszkole Jedyneczka w Nowej Dębie.

   

   

  Przedszkolaki z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

  W dniu 22 grudnia 2014 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Dom Pomocy Społecznej, by umilić czas przed świętami ludziom chorym i starszym. Dzieci wspólnie z mieszkańcami śpiewali znane polskie kolędy oraz  zaprezentowały krótki program artystyczny. Wszyscy  mogli się przekonać, że okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do czynienia dobra dla innych ludzi. To wspólne spotkanie, pozwoliło wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

   

   

   

  Spotkanie świąteczne dzieci z personelem w Przedszkolu Nr 1 w Nowej Dębie 

   ,,  Białe Boże Narodzenie

    najpiękniejsze z świąt dziecięcych

    pozostaniesz nam wspomnieniem

    żywej baśni i czymś więcej..."

  W dniu 19.12.2014r odbyło się spotkanie świąteczne dzieci z personelem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy III pod przewodnictwem swoich nauczycielek: Anny Chorab i Haliny Mokrzyckiej- Cioch zaprezentowały przedstawienie : ,,Przy wigilijnym stole", przybliżając tym tradycje bożonarodzeniowe. Następnie zebrana społeczność przedszkolna wspólnie kolędowała. Kulminacyjnym punktem spotkania było składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem. Panujący nastrój świąteczny wprowadził wszystkich w baśniowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

  Opracowała:  Anna Chorab

   

 • Świąteczne spotkania z rodzicami dzieci z grup III, IV i V
  17.12.2014

  Świąteczne spotkania z rodzicami dzieci z grup III,IV i V

  Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu - dlatego dzieci z  poszczgólnych  grup  zaprosiły swoich rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami.

 • Dzień Górnika
  04.12.2014

  Gościmy w przedszkolu Górnika

  "Hej Barbórko, mężna córko
  Skarbniku i Damo Biała
  Niech powróci święto w krasie

  Niech się cieszy Polska cała".

  Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika,  zaprosiliśmy dziadka jednego z naszych przedszkolaków - pana Andrzeja Jajuga. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Nasz gość opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tej pracy w naszym codziennym życiu, oraz o niebezpieczeństwie w pracy górnika. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę.

   Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.  

 • Wycieczka
  03.12.2014

  Wycieczka do Muzeum bombki choinkowej

  Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki mogły poczuć już 3 grudnia. W tym dniu bowiem wybrały się z nauczycielkami do  Wytwórnia Ozdób Choinkowych i Muzeum Bombki Choinkowej Janusza Bilińskiego. Po przekroczeniu progów Muzeum Bombki Choinkowej wszyscy zaniemówiliśmy z wrażenia, szczególnie dzieci były pod ogromnym wrażeniem, gdyż naszym oczom ukazała się hala przystrojona różnorodnymi światełkami, bombkami
  i ozdobami.
  Dzieci pod opieką przewodnika oglądały wystawy z choinkami z różnych epok
  i części świata, oraz podziwiały setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. 
  Następnie mieliśmy możliwość obejrzeć cały proces wyrobu ozdób choinkowych, oraz pracownię ręcznego malowania. Największym jednak przeżyciem dla przedszkolaków była możliwość samodzielnego ozdabiania własnej bombki, którą zabrały ze sobą do domu. 

  Wspaniałą pamiątką z wycieczki były bombki z imieniem dla każdego przedszkolaka. 
  Po powrocie do przedszkola dzieci były zachwycone, tym co zobaczyły i już czekają na święta, aby mogły ubrać choinkę swoimi własnoręcznie ozdobionymi bombkami!

 • Konkurs plastyczny BAJKA MOIM PRZYJACIELEM
  02.12.2014

  WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM !

   Sukces jednostek i społeczeństw zależy od ich wiedzy. Kluczem do wiedzy wciąż jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie czyta. Dlaczego? Ponieważ nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie.

   Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.  

   Współczesny świat jest dla dzieci często trudny i nieprzyjazny. Pośpiech i stres, brak czasu dla dziecka, ignorowanie ich potrzeb psychicznych, nadmiar mediów elektronicznych powodują, że coraz więcej dzieci ma problemy emocjonalne i coraz gorzej zna język. Dziecko, które nie rozumie języka i ma mały zasób słów nie jest w stanie samo czytać, gdyż jest to dla niego za trudne i zbyt nudne, zwłaszcza w dobie atrakcyjnej i nie wymagającej wysiłku telewizji. Język jest przy tym narzędziem myślenia, również matematycznego. W ten sposób koło się zamyka - słabo czytające dzieci coraz mniej czytają i coraz gorzej się uczą.

  „BAJKA MOIM PRZYJACIELEM"

  Dnia 2.12.2014r. nastąpiło rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „BAJKA MOIM PRZYJACIELEM". Wszystkie prace, a było ich 62 spełniały kryteria zawarte w regulaminie konkursu. Koordynator konkursu ;Barbara Fornal powołała jury w składzie: Przewodnicząca –pani dyrektor Jolanta Orłowska, członkowie- nauczycielki pracujące w Przedszkolu nr 1: Anna Chorab, Katarzyna Jajuga, Teresa Orzakiewicz. Podczas pogadanki dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych bajek, próbowały wytłumaczyć co to znaczy, że bajka jest naszym przyjacielem.
     W czasie narad jury dzieci wysłuchały bajki pt. „Mała Syrenka” przeczytanej przez nauczycielkę Barbarę Fornal. Po naradzie Jury wyłoniły zwycięzców:

  I miejsce- Marcin B.

  II miejsce- Oliwia S.

  III miejsce- Aleksandra Rz.

  Wypróżnienia otrzymali:

  1. Max N.
  2.  Kornelia P.
  3.  Benjamin B.
  4. Natalia G.
  5. Anna F.

  Podczas ogłaszania wyników pani dyrektor Jolanta Orłowska omawiała wspólnie z dzieci zwycięskie i wyróżnione prace. Laureaci otrzymali dyplomy.

 • Konkurs Rodzinny
  28.11.2014

  PRZEDSZKOLE NR 1 W NOWEJ DĘBIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU

  W  RODZINNYM KONKURSIE PLASTYCZNO-TECHNICZNYM

   ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK

  Celem konkursu jest:

  · kultywowanie polskiej tradycji;
  · wspólna zabawa dzieci, rodziców;
  · pobudzanie twórczej inwencji w sferze działalności plastycznej, wyobraźni i fantazji;

  Regulamin konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i ich rodziców.
  2. Prace trójwymiarowe (przestrzenne) mogą być wykonane techniką dowolną - ważna jest pomysłowość.
  3. Każda praca powinna zawierać metryczkę z informacjami: imię i nazwisko autora, wiek dziecka.
  4. Prace konkursowe składamy do dnia 15.XII.2014 do nauczycielek poszczególnych grup. 
  5. Prace oceniać będą Rodzice naszych przedszkolaków.
  6. Dla laureatów przewidziane są nagrody i wyróżnienia.
  7. Zgłoszenie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatną prezentację prac i danych autora, dla potrzeb konkursu.
    

   

  Informacje o konkursie: Barbara Fornal, Grupa IV 
  Liczymy na pomysłowość i kreatywność!

 • Pasowanie na Przedszkolaka
  27.11.2014

   

   

   

   

  "OD MALUCHA DO PRZEDSZKOLAKA"

   26 listopada w Przedszkolu nr 1 w Nowej Dębie, pod czujnym okiem zaproszonych rodziców oraz  dyrektora przedszkola Pani Jolanty Orłowskiej odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Do grona dzielnych i odważnych przedszkolaków dołączyło 23 maluchów. 

   Pod okiem wzruszonych rodziców i błyskających fleszy, maluchy zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie grupy, podczas którego, tańczyły, śpiewały i recytowały wiesze o tematyce jesiennej i  przedszkolnej. Trema była ogromna, nie zabrakło również  łez, lecz wszystkie dzieci dzielnie złożyli przyrzeczenie. Rodzice również przyrzekali iż, będą pamiętać że jego dziecko jest unikalnym darem, będą go słuchać, doceniać, patrzeć jak popełnia błędy, wspierać i przytulać oraz cieszyć się jego dzieciństwem. Po części artystycznej, oraz oficjalnym pasowaniu każdego maluch przez panią dyrektor  wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców. 

   

                                                                                                                   Agnieszka Pogoda

   

   

   

 • Sprawozdanie z przeprowadzonego Światowego Dnia Pluszowego Misia Przedszkolu Nr 1 w roku szkolnym 2014/2015
  25.11.2014

  W dniu 25 listopada tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci  przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół – pojawiły się misie malutkie, średnie, duże i ogromne – razem z nimi dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia.  Dzieci wykazywały  się rozmaitymi talentami: aktorskimi, recytatorskimi, muzycznymi czy tanecznymi. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy w przedszkolu panią Krystynę Gurdak  pracującą w bibliotece dziecięcej w SOK. Wysłuchały bajek której bohaterem był Kubuś Puchatek.

  Dzieci ochoczo odpowiadały na zadawane pytania i zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie.

   Następnie dzieci wzięły udział w zabawach, konkursach, quizach, Na zakończenie wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych ze swoimi ulubieńcami - a na sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” od Misia. 

  Opracowała: Katarzyna Jajuga

 • Zajęcia otwarte z udziałem Rodziców prowadzone w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  18.11.2014

  „Ćwiczysz ty, ćwiczę ja – to zabawa na 102!” 

  „Gimnastyka to zabawa. Ćwiczyć z nami, fajna sprawa” – to temat przewodni spotkania, które miało miejsce w jesienne listopadowe popołudnie. Do przedszkola  przybyli Rodzice dzieci z grupy IV, aby wspólnie ze swoimi dziećmi, wziąć udział w zajęciach otwartych poprowadzonych przez nauczycielkę Barbarę Fornal. Odbyły się one w sali gimnastycznej. Nasi Goście ze swoimi pociechami mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Radosne uśmiechy na buziach wszystkich to gwarancja wspaniałej zabawy i przemiłej atmosfery. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali odznaki „Super Sportowca”. Zajęcia otwarte to kolejny dowód owocnej współpracy całej społeczności przedszkolnej. 

 • Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka
  14.11.2014

   

   

   

  ZAPROSZENIE

   

   

  My - trzylatki, małe dziatki,  do przedszkola już chodzimy, wspólnie razem się bawimy.
  Nie płaczemy, nie krzyczymy, tylko pięknie się uczymy:

  jak tu przedszkolakiem być i w przedszkolnej grupie żyć.
  Szybko już nadchodzi chwila miła, by z nas przedszkolaka uczyniła.
  Zapraszamy więc Rodziców na spotkanie - na Przedszkolne Pasowanie,

  a odbędzie się ono:  26 listopada  o godz. 15.30 na sali gimnastycznej.

   

                                                                                                                                Zapraszają dzieci i panie z gr. I

   

   

   

  Przedszkolaki z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie

  Z okazji Dnia Seniora, który odbył się 14 listopada  6 - latki z Przedszkola nr 1
  w Nowej Dębie odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Dzieci pod czujną opieką swoich pań :Beaty Urbaniak i Barbary Fornal, uświetniły uroczystość prezentując przygotowany specjalnie dla Seniorów program artystyczny.
   W programie znalazły się wiersze, piosenki i tańce. Maluchy przekazały wszystkim szanownym Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, wniosło wiele radości i wzruszeń. Przedszkole  od wielu lat organizuje wspólne przedsięwzięcia z Domem Pomocy Społecznej, ponieważ uczą one dzieci szacunku do starszych osób i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

   

 • Kształtujemy postawę patriotyczną u dzieci

   

  Dzisiaj wielka jest rocznica –

  Jedenasty listopada!

  Tym, co zmarli za Ojczyznę

  hołd wdzięczności Polska składa.

  I my przedszkolaki o tym pamiętamy

  i dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy.

   

  11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych.

  Dnia 7  listopada w Przedszkolu Nr 1 w Nowej Dębie odbyła się uroczystość z okazji  tego święta.  Sześciolatki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Urbaniak i Barbary Fornal. Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaków, czego sami byliśmy świadkami.

  Organizowanie takich lekcji historii dla najmłodszych  na pewno  przyniesie
   w przyszłości efekty w postaci prawidłowo ukształtowanej u dzieci postawy patriotycznej i poczucia silnej przynależności narodowej.