Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie

 

Nawigacja

 • ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE
  25.06.2015

  ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE

  Nasi najstarsi wychowankowie, uroczyście pożegnali  przedszkole. Zaprezentowany przez nich program artystyczny wycisnął łezkę z niejednego oka....Na pożegnanie nie tylko dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wyróżniono również rodziców, którzy wspierali nasze inicjatywy, pomagali w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych naszego przedszkola.

   

 • Spotkanie z Mistrzem Polski.
  19.06.2015

  SPOTKANIE Z MISTRZEM POLSKI

  W dniu 19.06.2015r. nasze przedszkole gościło sportowca Dariusza Żaka. Pan Dariusz jest lekkoatletą specjalizującym się w biegach górskich. W swojej karierze reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach świata w biegach górskich. Grupa III  i IV  miała  możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowych prowadzonych przez naszego gościa.

   Plusy wysokiej aktywności ruchowej

  Aktywne ruchowo dzieci odznaczają się dobrym stanem zdrowia, gdyż ono w znacznym stopniu zależy od ruchu. Słaba koordynacja ruchowa (motoryczna) jest przyczyną braku motywacji i unikania ćwiczeń. Zajęcia sportowe wpływają na większą odpornością psychiczną i fizyczną. Odbywa się to poprzez możliwość wyładowywania nadmiaru energii, rozładowywania emocji i uwolnienia napięć podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych. Dzieci nabierają również pewnością siebie i zadowolenie. Dzieci sprawne ruchowo odczuwają przyjemność z uczestniczenia w zabawach i ćwiczeniach gdyż mają świadomość, ile już potrafią. Są też dumne ze swojej samodzielności oraz zaradności. W efekcie przekłada się to na lepsze umiejętności społeczne, dzieci łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami, potrafią współpracować i współdziałać w zespole, są akceptowane społecznie i często stają się przywódcami w grupie.

 • LEKCJA EDUKACYJNA W BUDZIE STALOWSKIEJ
  18.06.2015

  LEKCJA EDUKACYJNA W BUDZIE STALOWSKIEJ

  W dniu 18.06.2015r. grupa 6-latków pojechała na wycieczkę do Budy Stalowskiej. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy od pana leśniczego, który oprowadzał ich  po lesie i opowiadał o jego mieszkańcach. Po wędrówce dzieci spędziły miło czas przy ognisku . Na zakończenie pobytu, pan Remigiusz  przeprowadził konkurs wiedzy o lesie. Dzieci miały okazję sprawdzić wiedzę zdobytą podczas spotkania. Trafnie odpowiadały na zadawane pytania i zagadki.

 • 17.06.2015

  MAŁY OMNIBUS 2015  

   W dniu 16.06.2015r. w naszym Przedszkolu odbyła się druga  edycja konkursu wiedzy MAŁY OMNIBUS, który poprowadziły nauczycielki :Beata Urbaniak i Barbara Fornal. Wzięły w nim udział dzieci  z  trzech nowodębskich przedszkoli , które wykazały się ogromną wiedzą z różnych dziedzin .
  W tym roku tytuł małego omnibusa zdobyły dzieci z wszystkich przedszkoli.

   Gratulujemy wszystkim!

  "JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY"      

  W dniu 9.06.2015r. w Przedszkolu Nr 4 w Nowej Dębie odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny. Celem konkursu było; szerzenie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej w środowisku lokalnym, współpraca z innymi placówkami przedszkolnymi, wykorzystanie wiedzy dzieci podczas zadań, konkurencji, gier zręcznościowych, zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy. W konkursie wzięły udział dzieci z trzech przedszkoli, które wykazały, że posiadają wiele wiadomości z tej tematyki. Dzieci uczestniczyły w zdrowej rywalizacji, otoczone miłą i serdeczną atmosferą. Wszystkie przedszkolaki  wróciły do swoich placówek jako zwycięscy obdarowane wieloma nagrodami i dyplomami.

        Życzymy dalszych sukcesów !

   

 • 60 lat Przedszkola nr 1  w Nowej Dębię

  „Czegośmy się dobrze nie nauczyli

  w najwcześniejszych dziecięcych latach,

  tego równie dobrze nie nauczymy się nigdy”

  S. Szuman

   

    Są to bardzo znaczące słowa, bo właśnie w wieku przedszkolnym każde dziecko kształtuje swoją osobowość i zdobywa pierwsze umiejętności. To w przedszkolu uczy się samodzielności, nawiązywania pierwszych kontaktów społecznych, poznaje się normy i zasady postępowania. Wydawałoby się umiejętności bardzo banalne, ale jak ważne w dorosłym życiu.     Chcąc podkreślić rolę wychowania przedszkolnego i ocalić od zapomnienia pokolenie ludzi tworzących wizerunek przedszkola, zorganizowano jubileusz 60 – lecia Przedszkola Nr 1 w Nowej Dębie.

    Dzień 11 czerwca 2015 r. był więc dla  przedszkola dniem szczególnym. Na uroczystość przybyło  wielu  znamienitych  gości: byli przedstawiciele władz miasta,  dyrektorzy: przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjów, dyrektorzy i prezesi zaprzyjaźnionych instytucji oświatowych i zakładów pracy. Nie  zabrakło również emerytowanych pracowników  przedszkola i absolwentów. Jubileusz rozpoczął się Mszą św., którą koncelebrowali: proboszcz parafii pw Podwyższenia Krzyża ks. Eugeniusz Nycz oraz pw. Matki Bożej Królowej Polski, ks. Mieczysław Wolanin. We Mszy św. uczestniczyły dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście. Po Mszy św. wszyscy zebrani goście przeszli ulicami miasta do Samorządowego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Na wstępie dyrektor przedszkola Pani Jolanta Orłowska serdecznie powitała dzieci i wszystkich uczestników spotkania oraz przedstawiła historię placówki. Później poszczególne grupy przedszkolne przedstawiły program artystyczny, w którym nie zabrakło tańców i piosenek. Mali artyści pięknie zaprezentowali się na scenie.

  Następnie ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów jubileuszowych: konkursu plastycznego dla absolwentów przedszkola nt. „Wspomnienia z mojego przedszkola”. W kategorii wiekowej dzieci od I do III klasy I miejsce zdobyła Ola Działowska, II – Julia Trzaska, III – Karol Wąsik, w kategorii wiekowej dzieci kl IV-VI  I miejsce otrzymał Jakub Fornal, II miejsce – Marcin Staszczak, III miejsce – Dawid Siciarz. Zorganizowano także rodzinny konkurs literacki pt. „W Jedyneczce” dla rodziców i dzieci obecnie uczęszczających do placówki. Celem konkursu było zredagowanie utworu literackiego nawiązującego do czasu spędzonego w przedszkolu, wspólnych zabaw i zajęć z rówieśnikami, do wspomnień jakie pozostaną po latach wspólnie spędzonych w placówce. Autorzy tych utworów zaprezentowali je na scenie.  Pani dyrektor wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym rozdała nagrody. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia przedszkola oraz wyrazili uznanie i podziękowanie dla pracy nauczycieli i pozostałego personelu.

  Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania dyrektora przedszkola wszystkim, którzy na przestrzeni tych lat wspierali działalność placówki. Na koniec wszyscy goście otrzymali pamiątkową statuetkę Przedszkola Nr 1 i jubileuszowy folder oraz zostali zaproszeni do obejrzenia w przedszkolu wystawy fotograficznej „60 lat minęło”

   

 • SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2015
  01.06.2015

  SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2015

  Cztery przedszkola wzięły  udział w Spartakiadzie Przedszkolaka, która w poniedziałkowe przedpołudnie
  1.06.2015r. odbyła się na hali sportowej  Zespołu Szkól nr 2. Drużyny nowodębskich  przedszkoli rywalizowały w wielu konkurencjach sprawnościowych . W hali sportowej dopingowali nas rodzice i zaproszeni goście. Każdy uczestnik Spartakiady otrzymał pamiątkowy medal, oraz  dyplom. 
  Zawody sportowe zorganizowało stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania razem z MKS Stal Nowa Dęba.

 • Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie
  28.05.2015

  Wycieczka do  Państwowej Straży Pożarnej
  w Nowej  Dębie

  Bezpieczeństwo nasze i innych jest niezmiernie ważne dlatego nasze przedszkolaki miały okazję zapoznać się z niezmiernie trudną pracą Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci  mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Najwięcej emocji wzbudziła chyba prezentacja  sprzętu gaśniczego oraz możliwość trzymania węża strażackiego. 

 • Wizyta w Szkole
  25.05.2015

   „A w szkole na nas czeka rzecz nowa: obowiązek  I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek. I choć może trudniejsze będą lata- otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

  W poniedziałek 25.05.2015r. dzieci  z  grupy 5 i 6 –latków wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 na Dni Otwarte. Przedszkolaki swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęły od obejrzenia wiosennego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas pierwszych.  Podczas spaceru po szkole zajrzały do stołówki, szatni, sali komputerowej oraz sal do zajęć dydaktycznych. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani przez panią dyrektor naklejkami.

 • Wycieczka do Rzeszowa
  21.05.2015

  WYCIECZKA DO RZESZOWA

  W dniu 21.05.2015r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Dobranocek. Kolejnym- zabawa w centrum zabaw „Fantazja”  w rzeszowskiej hali widowiskowo- sportowej "Podpromie”. W Muzeum Dobranocek znajduje się około 2,5 tysiąca bajkowych eksponatów kolekcjonera Wojciecha Jamy. Są to m.in. oryginalne lalki z łódzkiej wytwórni filmowej Semafor, folie z kadrami z filmów: "Bolek i Lolek", "Porwanie Baltazara Gąbki", "Miś Kudłatek" czy "Reksio", ponadto oryginalne kukiełki m.in. Misia Colargola, Misia Uszatka czy bohaterów bajki "Plastusiowy pamiętnik". Kolekcję pozostałych bajkowych postaci, m.in. Jacka i Agatki, Gąski Balbiny, Koziołka Matołka, bohaterów filmu "Maurycy i Hawranek", uzupełniają oryginalne folie z kadrami z bajek, komiksy, książki, koszulki, przypinki, plakaty kinowe i teatralne związane z różnymi bajkami, a nawet gry planszowe. Obok lalek z filmów kukiełkowych, w muzeum można zobaczyć różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami. Wśród nich zabawki, książki, plakaty, walory filatelistyczne, opakowania po artykułach spożywczych, kosmetykach, często jeszcze z oryginalną zawartością. Oglądanie kolekcji to świetna zabawa dla dzieci, a trochę starszym gościom pozwala wrócić choć na chwilę do czasów dzieciństwa.

 • Sukces naszych wychowanek w Konkursie poezji dziecięcej „Kwiaty dla Mamy"
  19.05.2015

  SUKCES NASZYCH WYCHOWANEK W KONKURSIE POEZJI DZIECIĘCEJ "KWIATY DLA MAMY"

   W sali kameralnej SOK 19 maja 2015 r.  odbył się  konkursu poezji dziecięcej „Kwiaty dla Mamy”. Cele konkursu to upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym lokalnego środowiska. Oferta była skierowana do dzieci z terenu miasta i gminy Nowa Dęba: przedszkolaków z grupy „0" i uczniów klas 1-3 SP. Dzieci prezentowały utwory tematycznie związane z Dniem Matki w dwóch kategoriach: piosenka i wiersz. Komisja artystyczna w składzie: p. Ewa Kieliszek, p. Anna Babula, p. Justyna Motyka wyłoniła zwycięzców: w kategorii piosenka nagrodę otrzymała  Natalia Gazda  - Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie; w kategorii wiersz nagrodę otrzymała  Aleksandra Dziuba - Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie.

 • ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORlIKU
  18.05.2015

  ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

    Chcąc  pokazać dzieciom jak w sposób aktywny i ciekawy mogą spędzać swój czas wolny. Grupa starszaków z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie wybrała się na zajęcia, które poprowadził na ORLIKU  pan Wojciech Krzeszewski. Celem było  zaszczepienie w dzieciach zainteresowania sportem oraz, poprzez zabawę w grupie, kształtowanie właściwych postaw. Zajęcia takie  mają charakter ogólnorozwojowy - wyrabiają zwinność, szybkość, zmysł równowagi. Przede wszystkim jednak uczą współpracy w grupie, wzajemnego wsparcia, przygotowują do przeżywania sukcesów i porażek. Wiemy, że dobre przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, czy imprezy sportowej dla dzieci w wieku przedszkolnym  wcale nie jest takie łatwe. Nie wystarczy być trenerem czy nauczycielem WF. Trzeba lubić i umieć zaaranżować zabawę z dziećmi w tym wieku. Pan Wojtek spisał się na medal. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć. Niedługo wybierają się na kolejne. Dziękujemy panu Wojtkowi za poświęcony czas. 

   

 • PRZEDSZKOLE ODKRYWA MAŁE TALENTY
  15.05.2015

   PRZEDSZKOLE ODKRYWA MAŁE TALENTY

  W piątek 15 maja w Przedszkolu nr 5 odbyła się  II edycję konkursu  „Przedszkolaku masz talent”, którego główną ideą było rozwijanie i prezentacja talentów dzieci w różnych dziedzinach artystycznych, kształtowanie kreatywności dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku od 4 do 6 lat z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 4  i Przedszkola nr 5, które prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne oraz plastyczne. Decyzją jury wyłoniono laureatów konkursu. W kategorii wokalnej zwycięzcami zostali: Aleksandra Dziuba z P-1 ( I miejsce ), Kornelia Pogoda z P-1 ( II miejsce).W kategorii recytacja: I miejsce zajęła  Natalia Gazda z P-1. Natomiast w tańcu zwyciężyła grupa taneczna również z naszego przedszkola.

  Gratulujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów. 

 • Rodzinny konkurs piosenki o zdrowiu

   

  "WIOSNA I JEJ PRZYJACIELE"     

  W grupie IV odbyło się zajęcie koleżeńskie przeprowadzone przez nauczycielkę Beatę Urbaniak pt. " Wiosna i jej przyjaciele" metodami aktywizującymi. W zajęciu uczestniczyła pani dyrektor oraz nauczycielki przedszkola. Celem zajęcia było kształtowanie u dzieci postawy twórczej poprzez: rozwijanie myślenia twórczego wg ćwiczenia " Co by było gdyby....", pomoc w odkrywaniu własnych możliwości twórczych i wyobraźni, rozszerzanie horyzontów myślenia, głębsze przeżywanie i kształtowanie świata poprzez wprowadzenie w tematykę przyrodniczą, rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej, plastycznej, umiejętności współpracy w grupie oraz wywiązywania się z powierzonych zadań.  W zajęciu wykorzystano takie metody aktywizujące jak: Mapa pojęciowa, Lista atrybutów, ekspresja ruchowa i plastyczna, tworzenie pomysłów, Burza mózgu,  Chiński portret, a także: metodę integracyjną, elementy ruchu rozwijającego V.Sherborne, Pedagogiki zabawy, gimnastyki twórczej Labana, elementy Kinezjologi edukacyjnej P. Dennisona. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciu. Stworzyły interesujące prace przedstawiające kwiaty, których nie ma i nadały im swoje nazwy. Wszystkie prace zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dzieci po zajęciu potrafią: wypowiadać się na określony temat, myśleć dedukcyjnie, przedstawić swój pomysł w formie plastycznej, dokonać analizy sylabowej i fonemowej, współpracować w grupie. (Zdjęcia załączono w zakładce "Album fotograficzny").

  RODZINNY KONKURS PIOSENKI O ZDROWIU

  REGULAMIN

  1. Cele:

  - propagowanie zdrowego stylu życia,

     - zainspirowanie uczestników do poszukiwań treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu,

     - wspólna zabawa dzieci i rodziców,

     - aktywizacja środowiska przedszkolnego w zakresie działań prozdrowotnych.

  2.  Zakres tematyczny:

  Tematyka piosenek dotyczy szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności:

  - zdrowego stylu życia

   - zdrowego odżywiania

   - higieny osobistej

   - higieny jamy ustnej

   - bezpieczeństwa wypoczynku

   - bezpieczeństwa na drodze

   - ochrony środowiska i ekologii

   3.  Warunki uczestnictwa:

     - rodzice wraz z dziećmi przygotowują jeden utwór wokalno -  muzyczny o tematyce zdrowotnej,    

     - tekst piosenki musi być własny, natomiast muzyka może być własna lub zapożyczona z innej znanej melodii,

     -  podkład muzyczny do ułożonej treści piosenki rodzice przygotowują we własnym zakresie, a w razie niemożności  zdobycia muzyki mile widziane jest własne wykonanie wokalne utworu  muzycznego (a capella).

    - zgłoszenia udziału w konkursie oraz tekst piosenki wraz z imieniem i nazwiskiem autorów można składać do dnia  22.05.2015 r. do nauczycielek poszczególnych grup lub do koordynatorów konkursu: A. Chorab, H. Mokrzycka – Cioch - nauczycielki z grupy III.

    -   rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 01 czerwca 2015 r. podczas pikniku rodzinnego.

   4. Kryteria oceny:

     Kryteria oceny utworów wokalno – muzycznych:

      -  treści prozdrowotne,

      -  umiejętności wokalne,

      -  walory artystyczne (dobór muzyki, choreografia, stroje)

  Dla laureatów przewidziane są nagrody i wyróżnienia, a dla pozostałych uczestników nagrody  pocieszenia.

  Zgłaszanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatną prezentację prac i danych autora.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE I WSPÓLNEJ ZABAWIE

   

 • 05.05.2015

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 1 W NOWEJ DĘBIE

   

  ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem".

        Kornel Makuszyński

   

  Dnia 05.05.2015 dzieci pięcioletnie z Przedszkola Nr1 w Nowej Dębie pod opieką nauczycielek: Anny Chorab i Haliny Mokrzyckiej - Cioch wybrały się na kolejną wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej mieszczącej się w SOK. Głównym celem wizyty było ,,Pasowanie na czytelnika" oraz rozbudzenie zainteresowania książką, czerpanie radości z umiejętności czytania.

  Poprzedzeniem oficjalnej uroczystości było słuchanie przygód wybranego bohatera bajkowego, rozwiązywanie zagadek, które sprawdziły znajomość przez dzieci bohaterów baśni, bajek i wierszy. Dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki. Następnie przystąpiono do uroczystości ,,Pasowania na czytelnika". Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą dbać o książki, a pani bibliotekarka Krystyna Gurdak książką dokonała pasowania każdego z przedszkolaków. Nasi nowi czytelnicy otrzymali upominki w postaci pamiątkowych dyplomików przygotowanych przez Sławomira Gurdaka oraz swoją pierwszą książkę ufundowaną przez dyrektora SOK - Krystiana Rzemienia. Dodatkowym umileniem tej chwili był słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci i panie złozyły pani Krysi życzenia i wręczyły symboliczną laurkę z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek obchodzonego 8 maja. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze pozostawiając niezapomniane wspomnienia.

  Dzieci, personel i Dyrektor Przedszkola Nr 1 w Nowej Dębie składają serdeczne podziękowania panu Dyrektorowi i pracownikom biblioteki za wspólne zorganizowanie uroczystości ,,Pasowania na czytelnika".

  Opracowała Anna Chorab

   

   

   

  JESTEM EKOBOHATEREM – SEGREGUJĘ ŚMIECI

  Grupa starszaków wzięła udział w konkursie plastycznym  Jestem Ekobohaterem - segreguję śmieci" zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli.  Celem  konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci. Spośród prac zgłoszonych do konkursu Komisja Konkursowa nagrodziła trzy prace w każdym Przedszkolu .

  I miejsce –Zofia Masztaler

  II miejsce -Patryk Wojtyła

  III miejsce -Weronika Kopeć

  Gratulujemy naszym wychowankom  i życzymy dalszych sukcesów!

 • Spotkanie z koordynatorem ds.Promocji Zdrowia
  05.05.2015

   

  Spotkanie z koordynatorem ds. Promocji Zdrowia 

  W dniu 5.05.2015r. miało miejsce spotkanie dzieci z grup III, IV i V  z Koordynatorem ds. Promocji Zdrowia panią Barbarą Moskalewicz. Przedszkole promujące zdrowie jest dla dzieci inwestycja na całe życie. Tylko zdrowy przedszkolak może rozwijać się wszechstronnie i osiągnąć wysokie wyniki.
  W kształtowaniu u dzieci zachowań sprzyjających zdrowiu ważną rolę odgrywa nie tylko nauczyciel, który występuje jako wzorzec zachowań, ale również środowisko przedszkolne, wspierające działania prozdrowotne oraz specjaliści zajmujący się „zdrowiem” zapraszani do przedszkola. Duże znaczenie odgrywa także rodzina dziecka. Bardzo ważne jest, by to czego dziecko nauczyło się w przedszkolu było wspierane przez jego rodzinę. Wspólne oddziaływania prozdrowotne domu rodzinnego i przedszkola będą sprzyjać utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej u dzieci.

 • WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE
  30.04.2015

  WAŻNE MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE 

  „Czując się odpowiedzialnym za to

  wielkie wspólne dziedzictwo,

  któremu na imię Polska... „ / J.P.II /

  - uczmy naszych wychowanków już

  od najmłodszych lat kochać ojczyznę! 

  Nasze Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się szacunku do symboli narodowych i ojczyzny. Jednym z elementów tej edukacji była akademia, którą przygotowała grupa starszaków wspólnie z nauczycielkami: Beatą  Urbaniak i Barbarą Fornal.  Uroczystość rozpoczęła się poznaniem kilku faktów historycznych ,wniesieniem flagi i odśpiewaniem Hymnu Polski. Na część artystyczną złożyły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Działania takie  mają  na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych. Następnie dzieci , idąc ulicami miasta rozdawały  mieszkańcom własnoręcznie wykonane małe flagi. Wierzymy, że nasi podopieczni będąc „karmieni” treściami patriotycznymi – na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie – w przyszłości szczerze będą mogli się zdeklarować „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”

 • XII FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ
  28.04.2015

    XII Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków 

  W  dniu 28 .04.2015r.w  Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się  XII Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków.  Tegorocznej edycji wydarzenia, przyświecało hasło „Mali przyjaciele lasu”. Na scenie TDK-u wystąpiły dzieci  z  23  placówek .  Nową Dębę godnie reprezentowała Aleksandra Dziuba  z grupy IV.

   

   

 • Dzień Ziemi
  24.04.2015

   Dzień Ziemi 

  Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie postanowiła po raz kolejny uczcić to święto wiosennym korowodem ulicami miasta. W wydarzeniu tym brały udział  również dzieci z naszego przedszkola. Kolorowy korowód wyruszył o godz.10.00. spod budynku szkolnego przez ulice: Leśną, Krasickiego, Żeromskiego i Szkolną. Dzieci  z transparentami i balonikami  głośno wykrzykiwały  hasła związane z ekologią. 

 • Zajęcie otwarte
  24.03.2015

  Zajęcia otwarte dla Rodziców

  Jedną z wielu form współpracy nauczycieli naszego przedszkola z rodzicami są organizowane zajęcia otwarte, na które zapraszamy rodziców naszych wychowanków .Zajęcia tego typu umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. „Żyj z przyrodą w zgodzie” – to temat, wokół którego dużo się działo podczas zajęć przeprowadzonych przez panią Basię. Rodzice mimo wielu obowiązków licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

  Dziękujemy   rodzicom i dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciu i szczególnie miłą, radosną  atmosferę. 

 • Zielony Dzień
  23.03.2015

  Zielony  dzień w naszym przedszkolu

  W ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury"  w naszym przedszkolu zorganizowany został  "Zielony Dzień". Każdy przedszkolak w tym dniu miał na sobie coś zielonego. Celem tej akcji było przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. Było dużo zabaw, gier i zadań związanych z tym kolorem. Na podwieczorek  dzieci pod okiem pań robiły sobie zielone  kanapki.

   

  WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI  

  W celu propagowania wśród dzieci spożywania zdrowej żywności wdrażamy ich do zjadania większej ilości owoców bogatych w niezbędne witaminy. W związku z tym, pięciolatki bardzo chętnie przyniosły do przedszkola owoce, a po starannym ich przygotowaniu układały na talerzykach pomysłowe , kolorowe układanki, co jeszcze bardziej zaostrzyło apetyt. Dzieci po wykonaniu swoich   ,, owocowych kompozycji” przystąpiły do degustacji. Tych dziecięcych pyszności mogły również skosztować panie podziwiając zdolności kulinarne swoich wychowanków. Od tego czasu dzieci chętniej sięgają po owoce, a w swoich domach również układają ,, mozaiki owocowe”.

                Anna Chorab

strona: