Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie

 

Nawigacja

 • BAL W PRZEDSZKOLU
  04.02.2016

  BAL W PRZEDSZKOLU

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, na sali można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  24.01.2016

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dzieci z naszego przedszkola także to wiedzą i dlatego gościły swoje Babcie i Dziadziów – na uroczystości z racji Ich święta. Licznie przybyli Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas części artystycznej. Wesołe piosenki, wiersze i tańce zostały nagrodzone dużymi brawami. Zadowolone twarze bliskich świadczyły o tym, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami. Dziękujemy mamom, które przygotowały słodki poczęstunek.

 • Warsztaty dla rodziców i dzieci w naszym przedszkolu

  Jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym jest twórczość plastyczna.

  Dla dziecka jego własna twórczość stanowi nie tylko źródło radości, dobrej zabawy i zaangażowania. Stwarzają dziecku okazję rozwijania zdolności plastycznych i motywują do podejmowania wyzwań. Są również okazją do pracy w grupie, przez co wzbogacają jego doświadczenia społeczne. Jest to bardzo istotna forma uczenia się oraz zdobywania wiedzy.

  Dla rodziców, z kolei, takie warsztaty to doskonała forma poszerzania swojej rodzicielskiej wiedzy i radzenia sobie z różnymi problemami, jakie nierzadko pojawiają się w trakcie wychowywania dzieci.

  W dniu 18 stycznia br. nasze przedszkole organizowało takie właśnie warsztaty dla dzieci z grupy III oraz ich rodziców. Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami wykonywali upominki na Święto Babci i Dziadka.

  Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą a dzieci przy swoich rodzicach czuły się pewniej i były bardziej spontaniczne. Uczestnicy warsztatów wykonywali „słodkie upominki” z wykorzystaniem zbędnych butelek plastikowych typu „pet”.

  Obserwując dzieci, można było zaobserwować jak bardzo są  zadowolone, mając okazję bawić się w przedszkolu ze swoimi rodzicami.

  Był to naprawdę bardzo mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Zajęcia te stanowiły dla rodziców pewnego rodzaju odskocznię od codziennych problemów. I właśnie ta wspaniała atmosfera sprawiła że wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko, a wykonane upominki z pewnością przyniosą obdarowanym mnóstwo radości, nie tylko z faktu ich otrzymania, ale z tego, iż wykonane były osobiście przez wnuczęta (we współpracy z „dziećmi”).

   

  Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć na stronie internetowej przedszkola - http://pjedyneczka.edupage.org/album/?

 • Warsztaty dla Rodziców i dzieci w gr. II
  14.01.2016

  WARSZTATY DLA RODZICÓW I DZIECI W GR. II

   

  W  tym roku szkolnym nasze przedszkole poświęca dużo uwagi współpracy z rodzicami. Dlatego też 14 stycznia w gr. II zostały zorganizowane warsztaty dla rodzciów i dzieci, podczas których zainteresowani rodzice wykonywali świeczniki, które będą pięknymi upominkami dla wszystkich Babć i Dziadków, naszych wychowanków. Warsztaty to nowa forma współpracy, którą prowadzimy w naszym przedszkolu i choć nie są one obowiązkowe to rodzice  dopisali i mile spędzili czas. Wszystkim, którzy znaleźli czas i postanowili go spędzić z dziećmi w naszym towarzystwie sedecznie dziękujemy. 

   Dziękujemy również rodzicom, którzy zaangażowali się i pomogli nam zorganizować warsztaty. 

   

  WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

   

  Dzieci z grupy III ,IV i V w dniu 4 stycznia  wybrały się do Fabryki Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.

 • SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
  22.12.2015

  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego kolędowania. Zgodnie z ta myślą dzieci  z grupy IV  udały  się do Domu Pomocy Społecznej  z  przygotowanym występem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to kolejne spotkanie z pensjonariuszami, które  uczy  dzieci szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych, dzielenia się radością z innymi. Występ  wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, dostarczył przyjemnych wrażeń i  wzruszeń mieszkańcom, a dzieciom  sprawił wiele radości. Pensjonariusze i pracownicy  DPS w serdecznych słowach podziękowali wykonawcom za występ. Mali artyści w dowód wdzięczności za występ otrzymali słodycze.

 • PACZKA DLA PSIACZKA
  22.12.2015

  PACZKA DLA PSIACZKA

  W miesiącu grudniu  odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka darów dla zwierząt z przytuliska w Nowej Dębie.  Wszystkie  zebrane dary zostały złożone na ręce pracowników Straży Miejskiej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, którzy wsparli naszą akcję. Każdy nawet najskromniejszy dar przyczynił się do uzyskania tak dużych efektów zbiórki, za co najwdzięczniejsze na pewno będą potrzebujące zwierzęta.

 • SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
  17.12.2015

  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

  Tradycją w  naszym przedszkolu jest organizowanie spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy IV zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkanie wigilijne już 17grudnia. Zaprezentowały przygotowane tańce integracyjne, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej.  Prezentowany przez dzieci  program artystyczny wprowadził wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zarówno dzieci, jak i goście cieszyli się ze wspólnie spędzonych chwil. Uroczyste spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.

 • Finał akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

  Finał akcji " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

   

  Dziś odwiedzili nas przedstawiciele Domu Dziecka "Stowarzyszenie Przyjaciół POW w Tarnobrzegu, Wiktoria ze swoją opiekunką Panią Joanną. W ramach akcji prowadzonej przez nasze przedszkola od października do połowy grudnia,  "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem", zbieraliśmy artykuły higieniczno-chemiczne, które właśnie dziś zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka. Pani Joasi opowiedziała nam o działalności placówki, oraz o dzieciach przebywających w niej. Przedszkolaki złożyły Wiktorii i jej opiekunce najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyły świąteczną kartkę. Pani Dyrektor, Jolanta Orłowska, na swoje ręce przyjęła gorące podziękowania oraz piękną bombkę wykonaną przez tamtejsze dzieci. Za udział w tej akcji wszystkim Rodzicom składamy gorące podziękowania. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli znów liczyć na Państwa dobre serce.

   

  RODZINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

  W dniu 15 grudnia  2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego „Jesień, jesień, piękna pora” zorganizowanego przez nasze przedszkole.  Na konkurs wpłynęło 23 prace. Pani dyrektor Jolanta Orłowska uroczyście  wręczyła  nagrody książkowe i dyplomy wszystkim  autorom  zgłoszonych prac. Każda praca była świetna i jedyna w swoim rodzaju.

   

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA       

  W dniu 10.12.2015r. maluszki z naszego przedszkola stały się prawdziwymi przedszkolakami podczas uroczystości "Pasowania na przedszkolaka". Z tej okazji dzieci przygotowały część atrystyczną na której prezentowały swoim rodzicom piosenki, wiersze, tańce dotyczące zdobytych już różnych umiejętności oraz zabawy z jeżykiem, który został opiekunem grupy. Maluszki złożyły ślubowanie, na którym przyrzekały być wzorowymi przedszkolakami. Ślubowanie złożyli również rodzice trzymając się prawą ręką za lewe ucho, przyrzekali być wzorowymi rodzicami. Pani dyrektor Jolanta Orłowska dokonała pasowania przy pomocy jeżyka Julka, a następnie dzieci otrzymały upominki - niespodzianki. Uroczystość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy słodkim poczęstunku.

   

 • WARSZTATY Z RODZICAMI
  11.12.2015

  WARSZTATY Z RODZICAMI   

  Nasze przedszkole w dniu 11.12.2015r. odwiedzili rodzice dzieci z grupy IV, aby wspólnie ze swoimi pociechami wykonać choinkę z piórek. Dzieci  miały też okazję wysłuchać jednej z trzech bajek , która została napisana przez ich rodziców oraz zatańczyć wspólny taniec. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Miła atmosfera sprawiła , że wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko.

 • GÓRNIK W PRZEDSZKOLU
  09.12.2015

  GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

  Dnia 9.12.2015r. dzieci z grup starszych uczestniczyły w spotkaniu z górnikiem-Panem Andrzejem Jajuga, który przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci  miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Dowiedziały  się , że  godło górnicze składa się z dwóch skrzyżowanych narzędzi żelazka i perlika oraz się  jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Nasz gość opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tej pracy w naszym codziennym życiu, oraz niebezpieczeństwie w pracy górnika. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikowi za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.

 • Święto nauczycieli – seniorów
  01.12.2015

  Święto nauczycieli – seniorów

  Każdy z nas młodych, kiedyś będzie seniorem dla kolejnego pokolenia. 

        W dniu 1.12.2015r. na uroczystość w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie przybyli emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. W imieniu Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego zebranych przywitał prezes Kazimierz Wąsik .Część artystyczną wykonały dzieci z  grupy IV naszego przedszkola.

 • WARSZTATY Z ANIMATOREM W SOK
  01.12.2015

  WARSZTATY Z ANIMATOREM W SOK

  Grupa III i IV w dniu 2.12.2015r. uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez Panią Agnieszkę Surowiec w SOK. Podczas spotkania dzieci wykonywały gwiazdy, które później stały się dekoracją  sali przedszkolnej .Dziękujemy Pani Agnieszce za czas poświęcony naszym przedszkolakom.

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

   

  Andrzejki, to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

  Dziś tradycyjne Andrzejki to okazja i pomysł na ciekawe zabawy z dziećmi. W zaczarowany świat magii i wróżb przenoszą nas wróżki, czarodzieje i czarodziejki. 26 listopada odbyła się, połączona z tradycyjnym wróżbami, zabawa andrzejkowa dla starszych dzieci, tj. grup III, IV i V. Bal był oczywiście kostiumowy…a zabawa – przednia. Dla młodszych dzieciaczków (grupa I i II) zorganizowane zostały jedynie andrzejkowe wróżby. Oj, co tam się wywróżyło…

 • SPOTKANIE Z ARTYSTĄ PLASTYKIEM
  26.11.2015

  SPOTKANIE Z ARTYSTĄ PLASTYKIEM

   Dzieci z grupy III i IV w dniu 26.11.2015r. uczestniczyły w spotkaniu z artysta plastykiem Panem Sławomirem Gurdakiem. Pan Sławomir  bardzo chętnie podzielił się z nami swoją pasją. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda warsztat pracy malarza. Dzieci miały okazję podziwiać przepiękną wystawę. Spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych dzieci. Dziękujemy serdecznie panu Sławomirowi  za przeprowadzenie tak ciekawego  spotkania dla naszych podopiecznych.

 • Klub Płetwonurków LOK TCN OCTOPUS
  25.11.2015

   Członkowie Klubu Płetwonurków LOK TCN OCTOPUS  w naszym przedszkolu

  Poznając pasje naszych rodziców w dniu 24.11.2015 r. nasze przedszkole odwiedzili rodzice Nataniela.Zaprezentowali dzieciom z grupy III i IV strój nurka i akcesoria niezbędne do nurkowania, opowiedzieli o swoich podwodnnnych przygodach. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i czas poświecony naszym przedszkolakom. 

   

 • 25 Listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia
  25.11.2015

  „Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

   

   

  25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki.

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

  Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. 

  My również, jak co roku, tak i w tym bardzo hucznie i integracyjnie bawiliśmy się przy misiowych piosenkach. Były wspólne konkursy, zabawy i tańce. Nie zabrakło również przypomnienia historii Pluszowego Misia. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenia poszczególne grupy wysłuchały bajek czytanych przez panią Krysię z Publicznej Biblioteki dla dzieci.

  Pani Krysi, bardzo dziękujemy za poświecony czas i współpracę. 

                                                                                                                                 

                                                                                                                               Agnieszka Pogoda

   

   

  Zajęcia otwarte

   

   

   

   

   

   

  Zajęcia otwarte są jedną z form kontaktu nauczyciela z rodzicami, dają bowiem rodzicom niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami i nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci.

  Udział środowiska rodzinnego w życiu dziecka mobilizuje je do zwiększenia swojej aktywności oraz daje mu poczucie iż jego „sprawy” są ważne również dla rodziców, czuje się kochane. 

  Podczas zajęć otwartych Rodzice  mają możliwość dostrzeżenia mocnych i słabych stron dzieci, co pozwala im na podejmowanie (przy współpracy z nauczycielami) działań ukierunkowanych na rozwijanie dostrzeżonych talentów oraz niwelowanie niedoborów. Takie oddziaływania wychowawcze procentują niwelowaniem problemów edukacyjnych oraz rozwijaniem zdolności dziecka i osiąganiem sukcesów, zarówno w edukacji przedszkolnej jak i szkolnej.

  W naszym przedszkolu staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców organizując, podczas nadarzających się okazji, zajęcia otwarte.

  W dniu 19 listopada, w grupie III zostało przeprowadzone zajęcie otwarte pt. „Mów poprawnie - tak jest dobrze, tak jest ładnie” - podczas którego Rodzice obserwowali różnorodne ćwiczenia wspomagające rozwój mowy dzieci.
  W zajęciu wykorzystane zostały zabawy słowne rozwijające płynność mówienia i wzbogacające słownictwo - „Sylabki”- dzielenie wyrazów na sylaby, „Układamy rymy, zdania” - układanie rymowanek i zdań z wykorzystaniem zadanych wyrazów, zabawy rozwijające twórcze myślenie, zagadki słowne i słuchowe, zabawy w różnicowanie głosek opozycyjnych (np. „f” czy „w” – wykorzystując plansze  z obrazkami, które miały w nazwie głoski „w” lub „f”), zabawę ruchową „Zbieramy kółeczka - dzieci  słuchały jaki wyraz mówi nauczycielka, czy w wyrazie będzie głoska „f” czy „w” oraz ćwiczenia usprawniające artykulatory. Dzieci opracowywały również, wykorzystując metodę MDS, graficznie wzór litery „f” z wykorzystaniem piosenki „Foczki”.

  Dzieci podczas zajęcia doskonaliły percepcję wzrokową, słuchową
  oraz koordynację wzrokowo – ruchową, kreatywne myślenie, koncentrację uwagi, usprawniały funkcję językowe w zakresie budowy zdania i rozwijały słuch fonemowy - funkcji niezbędnych do osiągania sukcesów w przyszłej nauce szkolnej.

  Katarzyna Jajuga

 • ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI
  19.11.2015

  ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI 

  Już po raz czwarty 19.11.2015 r. na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury odbył się przegląd przedszkolnych form tanecznych ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI. W przeglądzie wzięło udział cztery nowodębskie przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała grupa III i IV.

   Gratulujemy udanego występu.

 • 16.11.2015

  CO W GRUPIE PIERWSZEJ ?        

  Maluszki uczą się zachowań ułatwiających życie w grupie rówieśniczej poprzez naukę zgodnej zabawy, przestrzegania reguł, szanowania wytworów pracy swoich kolegów i koleżanek. Kształtują nawyk odkładania zabawek na wyznaczone, stałe miejsce. Uczą się i utrwalają codziennych nawyków higienicznych oraz samoobsługi. Dużą uwagę kładziemy na przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa. Kształcenie tych umiejętności wymaga systemaczyności, ciągłego utrwalania, powtórzeń a przede wszystkim konsekwencji również w środowisku rodzinnym. Rozwijamy umiejętności budowania wypowiedzi zrozumiałej dla otoczenia, uważnego słuchania i wykonywania poleceń. Chodzimy na spacery aby dotlenić organizm, nauczyć się chodzenia w parach, obserwować otoczenie przyrodnicze. Maluszki korzystają z różnego rodzaju zajęć dydaktycznych podczas których rozwijają mowę, wzbogacają słownik, ćwiczą pamięć, logiczne myślenie, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo - ruchową, orientację w schemacie własnego ciała, sprawność ruchową, manualną i inne. Cieszymy się z małych sukcesów osiąganych przez dzieciaki.

   

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

  W dniu 10 listopada 2015 roku  dzieci z grupy IV  z okazji Narodowego Święta Niepodległości  przybliżyły swoim młodszym kolegom i koleżankom ważne fakty z historii Polski. Celem akademii, przygotowanej pod czujnym okiem pani Anny Chorab i Barbary Fornal było wykształcenie postawy szacunku do historii naszego kraju i do symboli narodowych. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dla nas, Polaków godło, flaga narodowa, pamięć o historii. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie unikamy.  Ważne, żeby wszystko przedstawić  w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób. Pamiętając o zachowaniu należytej postawy, uczestnicy akademii wspólnie   odśpiewali Hymn Polski . Atmosfera podczas uroczystości była bardzo podniosła i niezwykle wzruszająca. Warto docenić wysiłek naszych kochanych przedszkolaków. Starszaki  przedstawiły trudne treści historyczne w sposób bardzo prosty i przystępny dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ale przede wszystkim przypomniały, jak wielkim darem jest życie w wolnej ojczyźnie. Niektórym dorosłym zakręciła się łza w oku na widok małych patriotów. Na zakończenie  pani dyrektor  Jolanta Orłowska bardzo podziękowała dzieciom i wychowawczyniom  za przygotowanie pięknej uroczystości.

 • Warsztaty dla rodziców i dzieci w grupie II
  05.11.2015

   

  Warsztaty dla rodziców i dzieci w grupie II

   Dzięki zaangażowaniu i inicjatywie, Pani Agnieszki Surowiec, doświadczonego animatora kultury. Udało się zorganizować w grupie II warsztaty dla rodziców i dzieci pod hasłem „Kręćmy Balony”. Rodzice nie zawiedli i licznie zgromadzili się na warsztatach. Na początku spotkania, wspólne zabawy poprowadziła wychowawczyni grupy, następnie spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka S. Zaprezentowała ona rodzicom i dzieciom techniki wykonania z balonów węży, piesków, czy ślimaków.  Wszyscy się świetnie bawili, rodzice mieli kolejną okazję, aby się integrować i lepiej poznać, a także mile spędzić czas ze swoimi dziećmi. Każdy wyszedł ze spotkania z wykonanymi przez siebie zwierzakami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, a Pani Agnieszce Surowiec za poprowadzenie  tych ciekawych warsztatów. 

   

   

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni.

    Dlatego 4 listopada postanowiliśmy przyłączyć  się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Było bardzo bajkowo  w naszym przedszkolu. Dzieci z gr. V przygotowały przedstawienie „Czerwony Kapturek‘’, z którym wystąpiły  przed publicznością przedszkolną. W bajkowej scenerii lasu i domku babci, dzieci wcieliły się w różne role, które pięknie zagrały. Zgromadzone przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę graną przez swoich kolegów i koleżanki.

     Nie zabrakło również zabaw, konkursów i zagadek związanych z bajkami i baśniami, które były przeprowadzone po obiadku w grupach III, IV i V wspólnie na sali gimnastycznej. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i warto po nie często sięgać i powracać do nich. Dzieci również sprawiły radość swoim rodzicom zapraszając ich na przedstawienie w porze popołudniowej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Rodzice bili gromkie brawa dla swoich pociech.

 • ZADUSZKI - DZIEŃ POŚWIĘCONY PAMIĘCI ZMARŁYCH
  02.11.2015

  ZADUSZKI - DZIEŃ POŚWIĘCONY PAMIĘCI ZMARŁYCH

  W dniu 2 listopada grupa III i IV z naszego przedszkola kultywując polską tradycję odwiedziła  cmentarz. Tego dnia ludzie wspominają wszystkich, którzy odeszli z tego świata, polscy katolicy modlą się za wszystkich wiernych zmarłych. Poddając się szaleńczemu tempu życia, nie mamy czasu na wspominanie. Warto więc wybrać się na spacer na cmentarz i odwiedzić groby bliskich. Nawet, jeśli nie jesteśmy sentymentalni, to widok morza zniczy płonących na pogrążonym w mroku cmentarzu robi ogromne wrażenie.

strona: