• Dziękujemy!

          • Drodzy Rodzice,
            dzielimy się z Wami serdecznymi życzeniami i podziękowaniem od wychowanków, pracowników i Dyrektora Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Wszystkie zebrane artykuły trafiły do dzieci. Bardzo nam miło, że każdego roku angażują się Państwo w organizowane przez nas akcje.
            Dziękujemy!

          • Pasowanie 3-latków

          • Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie dla trzylatków. Po uroczystości stają się już oficjalnie przedszkolakami, powoli wchodzą w świat nauki. To duży krok na ich drodze do samodzielności. Pasowanie na przedszkolaka jest zwykle pierwszą okazją do publicznego wystąpienia dziecka w nowej roli, to jego pierwszy występ na przedszkolnej scenie, dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki był pokaz taneczny. Następnie złożyły uroczystą przysięgę oraz zdały egzamin. Pani dyrektor po przemowie z okazji pasowania na przedszkolaka, kładła ogromny ołówek na ramieniu dziecka na znak włączenia go do grona przedszkolaków - to oficjalne pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka, Na koniec zostały rozdawane drobne upominki. Rodzice, dzieci i nauczyciele  integrowali się przy herbatce i pysznych ciastach upieczonych przez rodziców.

          • ANDRZEJKI W GRUPIE III, IV, V

          • W dobie globalizacji jesteśmy zalewani falą świąt, które nie są w żaden sposób związane z naszą rodzimą tradycją, a często polegają tylko na napędzaniu i tak rozbuchanych potrzeb zakupowych. Tymczasem w polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które zdecydowanie warto odkurzyć, chociażby po to, aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są Andrzejki.

            W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”,  „lania  wosku”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

            Pamiętajcie, że jest to okazja do świetnej zabawy. Dobre towarzystwo, poczucie humoru i dystans to podstawa.

          • IV edycja “Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”pod Patronatem Honorowy Podkarpackiego Kuratora Oświaty

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

            Nasze Przedszkole w dniu dzisiejszym o godzinie 10.00  wzięło   udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane. Dzieci z  wszystkich grup wiekowych   wraz z opiekunami maszerowały w okolicach terenu placu mjr Gryczmana z transparentem i niebieskimi balonikami. Po powrocie oglądnęły  prezentację dotyczącą praw dziecka.

            W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

          • BAŚNIE ANDERSENA

          • BAŚNIE ANDERSENA W SOK

            W dniu 7 listopada dzieci z grupy III, IV i V uczestniczyły w Spektaklu pt. "Baśnie Pana Andersena" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. 

            Czytanie książek dzieciom niesie ze sobą wiele korzyści rozwojowych poczynając od wpływu na rozwój mowy, poprzez rozwój emocjonalny, intelektualny oraz społeczny, a kończąc na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i pamięci.

            Jeżeli czytanie książek w jakikolwiek sposób wpisane jest w codzienność zarówno w formie wieczornego czytania, czy też w sytuacji, gdy dziecko widzi, że rodzice czytają książki – czytanie staje się dla dziecka czymś zwyczajnym i naturalnym. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby niezależnie od formy – książki były obecne w życiu małego człowieka. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że gdy dorośnie będzie nie tylko czytało książki, ale także promowało czytelnictwo.

          • Spacer grup: III, IV i V

          • #Szkoła Pamięta

            Nasze Przedszkole również

            #Szkoła Pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
            W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy ważną wartość, jaką jest pamięć zarówno o naszych bliskich, których już z nami nie ma, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii. W związku z tym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w różnych inicjatywach pielęgnujących tą wartość. Omówione zostały tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych w Polsce oraz w innych krajach. Pamiętając o zmarłych dzieci z grup: III,IV i V udały się na wycieczkę na cmentarz w celu zapalenia zniczy. Odwiedzając cmentarz nie zapomnieliśmy także o tych, którzy towarzyszyli nam w codziennym przedszkolnym życiu – naszych byłych pracownikach. Dzieci zapaliły również znicze na grobach, których nikt nie odwiedza i o których nikt nie pamięta oraz na grobach swoich bliskich. Udział przedszkolaków w  tej akcji to wspaniała lekcja historii, pamięci oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Pielęgnując rytuały związane z pamięcią o bliskich, którzy odeszli, dajemy dziecku przykład postępowania zgodnie z tradycją, ale i dobrym obyczajem. Wyniesiony z domu, czy z przedszkola wzorzec sprawi, że malec przyjmie takie zachowanie jako własne, czując potrzebę postępowania zgodnie z tym, do czego sami jesteśmy przywiązani.

          • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

          • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

             

            18 października obchodziliśmy Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej.

            O tych świętach przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 pamiętały i życzeniami do Miejskiego Urzędu Pocztowego się udały.

            W Urzędzie Pocztowym dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie, zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Wielką atrakcją dla dzieci było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Przedszkolaki „napisały” list w formie obrazków do Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, który samodzielnie wysłały (mamy nadzieję, że niespodzianka wywoła uśmiech na twarzach Pensjonariuszy).

             

            Na zakończenie wycieczki Przedszkolaki wręczyły na ręce Pani Kierownik laurkę z życzeniami dla Wszystkich Pracowników Poczty.

          • "Gramy zmysłami"

          • "Gramy zmysłami" to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.
            W naszym przedszkolu projekt realizują nauczycielki grupy III i V.
            Korzystając z pięknej, jesiennej pogody zrealizowaliśmy pierwsze projektowe zadanie "Sensoryczny spacer". 

          • IV edycja akcji #SprzątamyDlaPolski!

          • 4 października 2022 roku w całej Polsce odbyła się  akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych, organizowana przez Stowarzyszenie "Dla Polski"!  Nasze Przedszkole także włączyło  się do akcji. Wydarzenie zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko.
            Pierwsze lata życia to czas, gdy bardzo szybko przyswajamy nowe umiejętności i kształtujemy wzorce. Wiedza, którą zdobywają nasze dzieci, rzutuje na później podejmowane decyzje i całe dorosłe życie. Warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat ekologii i troski o środowisko. Jeśli chcemy nauczyć dzieci ekologicznego stylu życia, musimy sami pielęgnować dobre zwyczaje pod tym względem. Maluchy są bacznymi obserwatorami. Gdy zauważą, że rodzic dba o planetę, z pewnością same też będą chciały to robić.

              RODZICU!

            Daj dobry przykład i regularnie rozmawiaj z dzieckiem o potrzebie dbania o środowisko.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • W tym  roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (czwartek).
            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
            Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W naszym przedszkolu czytała dziś dzieciom nasza Pani Dyrektor Jolanta Orłowska.
            Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

        • Godziny dostępności nauczycieli dla Rodziców w roku szkolnym 2022/2023
          • Godziny dostępności nauczycieli dla Rodziców w roku szkolnym 2022/2023

          • ​​​​​​

            ​Zapraszamy na konsultacje z wychowawcami​​​​​​

            Grupa I

                            Pani Beata Urbaniak:    I zm.  środa 1100 - 1130 ; czwartek 1530 - 1600

                                                                    II zm.  środa 1530 - 1600 ; czwartek 1100 - 1130

                           Pani Jolanta Orłowska:  poniedziałek 1530 - 1600 ; wtorek 1530 - 1600

             Grupa II  

                            Pani Anna Chorab     I zm.   poniedziałek 1130 - 1200 ; wtorek 1130 - 1200

                                                                           II zm.  poniedziałek 1500 - 1530 ; wtorek 1500 - 1530

                    Pani Agnieszka Pogoda:    I zm. poniedziałek 1130 - 1200 ; środa 1130 - 1200

                                                                II zm. poniedziałek 1500 - 1530 ; środa 1500 - 1530

            Grupa III

                          Pani Katarzyna Jajuga:       wtorek 1600 - 1700

                         Pani Edyta Furtak - Buś: I zm. środa 1130 - 1200 ; czwartek 1130 - 1200

                                                                           II zm. poniedziałek 1600 - 1630 ; środa 1600 - 1630

            Grupa IV

             Pani Halina Mokrzycka - Cioch:  I zm. poniedziałek 915 - 945 ; środa 915 - 945

                                                                                    II zm.  wtorek 1530 - 1600 ; czwartek 1530 - 1600

                       Pani Barbara Fornal:    I zm. wtorek 1130 - 1200 ;  czwartek 1130 - 1200

                                                              II zm. poniedziałek 1530  - 1600 ; czwartek 1530  - 1600

            Grupa V

                    Pani Agnieszka Surowiec:  poniedziałek 945 - 1015 ;  środa 945 - 1015

             

               Pani Anna Sadecka:        I tydz.    poniedziałek  700 - 730 ; wtorek 700 - 730

                (nauczyciel wspomagający)        II tydz.   czwartek 1400 - 1430 ; piątek 1400 - 1430

             

               Pani Katarzyna Maciąg (co dwa tygodnie)    piątek 1500 - 1600

                          (psycholog) 

               Pani Dorota Kłek               poniedziałek 1200 - 1230 ;   czwartek 1200 - 1230   

              (nauczyciel wspomagający)     

                        

          • Wioska Indiańska Tuscarora

          • Wioska indiańska TUSCARORA to miejsce w Nowej Dębie, gdzie grupy najstarsze zapoznały się z codziennym życiem rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, zwanych najczęściej Indianami oraz z ich kulturą i sztuką. Na terenie wioski znajdują się indiańskie  namioty tipi .

            Podczas warsztatów czekało nas wiele atrakcji  między innymi:

            • Strzelanie z łuku

            • Rzuty włócznią

            • Indiański tor przeszkód

            • Wyścigi jaszczurek

            • Indiański połów rybek

            • Mała wystawa rękodzieła indiańskiego

            Dziękujemy Panu Arturowi Licak za aktywnie spędzone popołudnie.

        • Zapraszamy na indywidualne konsultacje i porady
          • Konsultacje

          • Od 01 września 2022 r. zatrudniona jest w przedszkolu pani psycholog oraz pedagog specjalny. W przypadku problemów z dzieckiem lub w rodzinie zachęcamy Rodziców do kontaktu i indywidualnych konsultacji z tymi specjalistami

            Pani Katarzyna Maciąg - psycholog pracuje;

            we wtorek w godz. 700 do 930

            w czwartek w godz. 800 - 1330

            Pani Anna Sadecka - pedagog specjalny pracuje w:

            poniedziałek w godz. 1200 - 1400

            wtorek w godz. 700 - 800; 1230 - 1400

            środa w w godz. 1300 - 1400

            czwartek w godz. 1200 - 1230; 1300-1400

            piątek w godz. 1200 - 1300

          • ZEBRNIA Z RODZICAMI

          • Zapraszamy na spotkania nauczycieli z Rodzicami

            Zapraszamy Rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się w dniach:

            12.09.2022 r.  (tj. poniedziałek) w gr. I o godz. 1530

            13.09.2022 r. (tj. wtorek) w gr. V o godz. 1500

                                                               w gr. II, o godz. 1530

            14.09.2022 r. (tj. środa)   w gr. IV o godz. 1530

                                                             w gr. III o godz. 1600

            Spotkania odbywać się będą w salach zajęć dzieci poszczególnych grup.                        

          • DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

          • Policja w Nowej Dębie zwraca się z prośbą do Rodziców o przestrzeganie znaków drogowych znajdujących się obok przedszkola, w szczególności znaku zakazu zatrzymywania się i postoju. Nieprzestrzeganie tego znaku zagraża bezpieczeństwu dzieci i innych użytkowników tej ulicy, poza tym naraża Rodziców na mandat Policji. 

          • ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA

          • Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i Ich Rodziców po wakacjach.

            Przypominamy, że dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godz. 815 .

            Dzieci z grupy V przychodzą do przedszkola na godz. 1000.

          • PRZERWA WAKACYJNA

          • W dniach od 16.08.2022 r. do 31.08.2022 r. przedszkole będzie nieczynne.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            W imieniu Dyrekcji i całego Grona Pedagogicznego pragniemy złożyć na ręce Rodziców serdeczne podziękowania za cały rok szkolny owocnej współpracy. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie, na jakie przedszkole zawsze mogło liczyć z Waszej strony. Wiele przedszkolnych projektów nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie Wasza aktywność i chęć pomocy.

      • Kontakty

        • Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie
        • (15) 846 21 95
        • Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie, ul. M. Reja 5 39-460 Nowa Dęba Poland
        • Krystyna Kłosowska - Szałaj ul. Rzeszowska 3 39-460 Nowa Dęba tel. 15842671 adres e-mail: iod@nowadeba.pl
    • Galeria zdjęć

        brak danych