• Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

          • W dniu 29 maja 2019r. odbyła się wycieczka do skansenu w Kolbuszowej. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny. Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci
            z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na koniec wycieczki dzieci kupiły pamiątki, które będą im przypominać kulturę ludową naszego regionu oraz wesołe chwile spędzone w Skansenie.

          • "Kwiaty dla Mamy"

          • W dniu 22.05.2019r. odbył się w SOK z okazji  Dnia Matki konkurs recytatorski pt. „Kwiaty dla mamy”. Dzieci z różnych przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawiały przygotowane wiersze i piosenki o mamie. Dzieci z dużym przejęciem przedstawiały swój repertuar. Komisja bacznie przyglądała się małym artystom, którzy prezentowały wysoki poziom przygotowania. Po burzliwych obradach jury wreszcie ogłosiło  wyniki. Bardzo nam miło poinformować że laureatami z naszego przedszkola zostały przedszkolaki z gr. IV Kinga K. i Kubuś C. w kategorii wiersz. Dzieci swoimi wierszami wzbogacą imprezę dla naszej społeczności z okazji Dnia Matki 26.05.2019r. o godz. 15,00.

                                                                                       Gratulujemy.

          • Wycieczka do Straży Pożarnej

          • Wycieczka do Straży Pożarnej

            W ramach akcji pt. „Dni otwartej strażnicy” najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Dębie. Akcja miała na celu edukawanie najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, w tym zapoznanie z różnorodnymi zagrożeniami z jakimi możemy spotkać się w życiu codziennym. Dzieci w miłej i serdecznej atmosferze zapoznały się z pracą strażaka, wyposażeniem osobistym, pojazdami oraz sprzętem ratowniczym. Oglądały prezentację i pokazy sprzętu ratowniczego między innymi hydraulicznego, wodno – nurkowego, sprzętu ochrony dróg oddechowych, sprzętu ratownictwa wysokościowego oraz sprzętu medycznego.

            Życzymy wszystkim strażakom spełnienia oczekiwań i planów, tak osobistych, jak i zawodowych.

          • Konkurs techniczny MOJA ULUBIONA ZABAWKA

          •  W naszym przedszkolu  został zorganizowany i przeprowadzony konkurs techniczny: ,,Moja ulubiona zabawka”, w którym wzięły udział dzieci wraz z rodzicami.   Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 15.05.2019 r. 

               Celem konkursu było:

            - rozbudzanie wyobraźni i fantazji,

            - rozwijanie zdolności manualnych,

            - wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych,

            - zacieśnianie więzi rodzinnych

            ,- poszerzenie współpracy między placówką przedszkolną a rodzicami. 

             Warunki konkursu:Dostarczona do organizatora praca konkursowa w postaci uszytej i wykonanej na drutach lub szydełku zabawki. Zabawka powinna zostać wykonana z dowolnej tkaniny oraz materiałów pomocniczych takich jak np. guziki, suwaki... Rozmiar zabawki według własnego uznania.Każda praca powinna mieć przymocowaną karteczkę z podpisem: imię i nazwisko dziecka, wiek.   Ocenie jury podlegały: kreatywność i pomysłowość, zaangażowanie oraz walory artystyczne. Prace nie będą zwracane. Zostaną przekazane na kiermasz przedszkolny lub do loterii,organizowanych z okazji: ,,Festynu Rodzinnego” w celu pozyskania środków finansowych na potrzeby przedszkola.   

            W konkursie wzięły udział dzieci: Lena Nowakowska i Michał Nowakowski, Ania Kopeć, MillaTudan, Wiktoria Rzepczyk, Mikołaj Wilk, Antoni Peret, Paulina Tutka, Lilianna Stróż. 

            Komisja konkursowa w składzie: p. dyr. Jolanta Orłowska, rodzice: p. Bogusława Gil, p. MichałChmielowiec, nauczycielka p. Anna Chorab, ustaliła wyniki konkursu:

            I miejsce – Mikołaj Wilk gr. III

            II miejsce – Antoni Peret gr. III

            III miejsce – Lilianna Stróż gr. I,   Paulinka Tutka – gr. II 

             Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książeczek i dyplomów, a pozostałym uczestnikom wręczono kolorowanki z dyplomami.Wszyskim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.

        • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 26 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszym  przedszkolu akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta flagi, które przypada na dzień 2 maja. Uroczystość przygotowały przedszkolaki z grupy III. W uroczystej Akademii udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki zaprezentowały  piosenki patriotyczne, wiersze mówiące o miłości do ojczyzny oraz tańce narodowe. Akademia była piękna lekcją historii i patriotyzmu dla małych Polaków z naszego przedszkola. Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

          • Od września 2018r. grupy najstarsze z naszego przedszkola biorą udział w projekcie pod w/w tytułem.

            Projekt składa się z sześciu modułów:

            MODUŁ  I:  Mały Miś – czytające przedszkolaki

            MODUŁ  II: Mały Miś uczy samodzielności.

             MODUŁ III: 100-lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku.

            MODUŁ IV: Kulinarne warsztaty  Małego  Misia

            MODUŁ V: Kuferek kreatywności Małego Misia

            MODUŁ VI: Misiowe aktywności sportowe.

            Realizacja modułów dobiega końca jeszcze jeden moduł został do realizacji. Dzieci bardzo chętnie podejmowały się zadań Małego Misia. Czytaliśmy bajki zapraszając rodziców i różnych gości. Gościły Misia w domu, z którym czytały bajkę i wykonywały rysunek w dzienniczku. Uczyły się samodzielności, miały możliwość zaobserwować że świat przedszkolaka to świat: zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów z pluszowym przyjacielem. Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości zorganizowałyśmy w przedszkolu biesiadę patriotyczną na której dzieci  zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Stworzyły książeczkę kulinarną, ilustrując swoje przepisy. Z papieru pakowego tworzyły kostiumy i rekwizyty oraz „żywe zdjęcia” polegające na odtwarzaniu układów, gestów i mimiki aktorów przedstawionych na zdjęciach. W ostatnim module dzieci będą promować zdrowy styl życia tj. zdrowe jedzenie, środowisko i sport.

          • Bajka " Czerwone Kapturki"

          • W grupie IV już któryś rok z rzędu rodzice przedszkolaków przygotowują bajkę we współpracy z nauczycielkami i dziećmi z grupy. W tym roku została przedstawiona bajka pt. „Czerwone kapturki”. Dzieci poznały bohaterki z różnych krajów świata ich stroje narodowe. Przesłaniem bajki było bezpieczeństwo dzieci, umiejętne zachowanie się w kontakcie z nieznajomym oraz potrzeba nauki języków obcych w dzisiejszym świecie. Premiera bajki odbyła się w przedszkolu dla naszych przedszkolaków, a następnie w SOK dla uczniów klas I-III. Rodzice bardzo profesjonalnie podeszli do bajki przygotowali piękne stroje, a umiejętności aktorskie były na wysokim poziomie. Bajka poprzez zawarty humor wzbudziła wiele pozytywnych emocji w szczególności uśmiech i radość. Dziecko poprzez bajki poznaje świat, cele i sens egzystencji. Uczy się wzorów postępowania, poznaje wzory zachowania i normy moralne. Bajka pobudza dziecko emocjonalnie powodując zaangażowanie w uczucia bohaterów. Staje się więc wrażliwe, czułe na losy ludzi, zwierząt, ból, zło i niesprawiedliwość.

                    Dziękujemy rodzicom za udział i zaangażowanie w przygotowaniu przedstawienia.

          • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

          • „Piękna nasza Polska cała"- projekt zrealizowany, większość zadań wykonanych.

              W pierwszym półroczu roku szkolnego  2018/2019 nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”,  zrealizowaliśmy 18 zadań.

            1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego przez dzieci z wszystkich grup wiekowych
            2. Apel z okazji 11 listopada.
            3.  Nauka piosenki „Rodzinny Kraj”  oraz wiele  innych piosenek o tematyce patriotycznej we wszystkich grupach przedszkolnych.
            4.  Nauka tańca ludowego. Tańczyliśmy: „Krakowiaka”, „Trojaka”, „Poloneza”
            5.  Nauka wiersza o tematyce patriotycznej –„Katechizm polskiego dziecka”
            6. Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce patriotycznej.
            7. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu” – format A1.
            8. „Od ziarenka do bochenka”-pieczenie chleba z Zespołem Ludowym Cyganianki .
            9. Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybranymi zabawami  ludowymi: „Jawor, jawor, jaworowi ludzie”, „Moja Ulijanko”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Ciuciubabka”
            10.  „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowości.
            11.  „Napisz kartkę Bohaterom” – uczestniczenie  w ogólnopolskiej akcji poprzez wysłanie kartek Bohaterom Powstania.
            12. Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Moja mała Ojczyzna”-przeprowadzenie konkursu plastycznego w grupach.
            13. „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie w placówce Dnia Mody Patriotycznej.
            14. „Drzewo Pamięci” – zasadzenie na terenie przedszkola dębu szypułkowego , jako symbolu życia i wolności.
            15. Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu przedszkolnego dla rodziców , dzieci, nauczycieli.
            16. „Szlakiem historii” Uczestniczenie w wycieczce do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie, Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Rościuszkiem”  w Brzostowej Górze oraz do Muzeum Bombki choinkowej w Nowej Dębie.
            17. Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”
            18. Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni”

            Dziś, gdy projekt zakończony, każdy z nas zadowolony. Woła Polak, Polka mała: PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA !!! 

            W imieniu całej przedszkolnej społeczności gorąco dziękujemy Pani Ludmile za możliwość udziału w tak pięknym i szlachetnym przedsięwzięciu jak udział w tym projekcie, dało nam to wiele radości i satysfakcji.

        • Spotkanie z Zespołem „Cyganianki”
          • Spotkanie z Zespołem „Cyganianki”

          • 9 stycznia 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu  z Zespołem „Cyganianki”.  Dzieci poznały  lasowiackie tradycje i zwyczaje, w tym zwyczaje bożonarodzeniowe oraz  poznały niektóre ludowe przesądy, o których mówiono, że posiadają magiczną moc.

            Kapela zagrała i zaśpiewała dzieciom staropolskie kolędy. Na zakończenie tegoż spotkania odbyły się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych i świątecznych symboli bożonarodzeniowych, które dzieci wykonywały samodzielnie, jednakże pod  czujnym okiem „mistrzów”. Nie zabrakło również degustacji pierników upieczonych przez panie z zespołu „Cyganianki”.

          • Konkurs fotograficzny pt. "Najpiękniejsze zakątki naszej gminy".

          •  

                                    

            W naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny pt. „ Najpiękniejsze zakątki mojej gminy” skierowany do rodziców i dzieci. W wyznaczonym terminie należało dostarczyć zdjęcia max 2 szt. w formacie A5 (15x 21cm) w technice kolorowej lub czarno-białej. Celami konkursu było: upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, rozwijanie zdolności obserwacji otaczającego środowiska, ukazywanie najcenniejszych miejsc przyrody ożywionej i wytworów pracy ludzkiej, zorganizowanie wystawy pokonkursowej, prezentacja prac fotograficznych na terenie przedszkola i stronie internetowej przedszkola. Kryteriami oceny było: Zgodność z tematem, interpretacja własna tematu, walory artystyczne, kompozycja. Głosowali rodzice z dziećmi za pomocą karteczek z odpowiednim numerem zdjęcia. Komisja konkursowa w składzie dyr. przedszkola p. Jolanta Orłowska, rodzic Patrycja Kościelny, nauczyciel Beata Urbaniak przeliczyła głosy i okazało się że taką samą liczbę głosów i miejsce I otrzymały Maja Buś z gr IV i Lilianna Stróż z gr I. Miejsce II zdobyła Zosia Nowak z gr I. Miejsce III zdobył Cezary Wowk z gr III. Laureaci otrzymali nagrody w formie książeczek do czytania i kolorowania oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – bajeczki do kolorowania.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pięknych zdjęć.

        • OBCHODZIMY DZIEŃ GÓRNIKA
          • OBCHODZIMY DZIEŃ GÓRNIKA

          • "Głęboko pod ziemią górnicy pracują,
            Czarny węgiel w ziemi kilofami kują..."

            4 grudnia przypada święto wszystkich Górników - jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów. Ludzi pracujących w kopalniach węgla kamiennego, ale i tych, którzy wydobywają sól, siarkę i rudę żelaza. My w przedszkolu  mieliśmy okazję gościć Pana Andrzeja Jajugę, który opowiedział nam o pracy w kopalni, historię powstania węgla, tradycje górnicze, opowiedział i pokazał co wydobywa się w kopalniach a więc, główne bogactwa naturalne w Polsce  i  wiele ciekawych atrybutów potrzebnych górnikom w pracy. Zaprezentował odświętny mundur, czako.
            Jak to mówią - za mundurem panny sznurem, oczywiście nie tylko dziewczynki ustawiały się w kolejce do przymierzania niektórych elementów stroju. Przedszkolaki z grupy III, IV i V w podzięce dla naszego gościa zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki o tematyce górniczej, prezentując śląski taniec „Zasiali górale”. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Dzięki takim spotkaniom nie tylko przedszkolaki pogłębiają wiedzę o niebezpiecznej pracy górnika, ale też uczą się dziękować i szanować trud  pracy górników i nie tylko. Pobyt naszego gościa w Naszym Przedszkolu przedszkolaki zapewne zapamiętają na długi czas.

          • UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

                        

            W dniu 21.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła sie uroczystość: ,,Pasowanie na przedszkolaka". Z tej okazji maluszki zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny, na który składały się: wiersze, piosenki i tańce. Dzieciaki wykazały się przy tym niesamowitą odwagą, gdyż po raz pierwszy przedstawiały swoje umiejętności przed tak licznym gronem, za co zostały nagrodzone gorącymi brawami. 

            Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie maluszków, a następnie przyrzeczenie złożone przez rodziców. Po jego złożeniu Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci na prawdziwych przedszkolaków, których już oficjalnie włączono do społeczności naszego przedszkola. Na pamiatkę tego ważnego wydarzenia dzieci z grupy I ,,Misiaczków" otrzymały dyplomy, kolorowe książeczki i odznaki. Zadowolone maluszki uczestniczyły również we wspólnych zabawach tanecznych z rodzicami. Po czym wszyscy udali sie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i personel. 

            Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze pełnej pozytywnych wrażeń i emocji.                

        • Odwiedzamy Dom Pomocy Społecznej oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.
          • Odwiedzamy Dom Pomocy Społecznej oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego.

          • W dalszym ciągu starszaki wraz ze swoimi paniami z naszego przedszkola czczą święto 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę, wychodząc z przygotowanym programem artystycznym do różnych instytucji. W dniu 16.11.2018r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej, gdzie tamtejszym pensjonariuszom przedstawiliśmy program patriotyczny wraz z piosenkami i tańcami. Dużo radości sprawiły wojskowe piosenki i tańce ludowe do których podczas śpiewu próbowali się włączyć. Na koniec nagrodzili dzieci  dużymi brawami i prosili żeby jeszcze do nich przyjść. Dzieci  z radością przyjęły zaproszenie i obiecały że przyjdą z programem o tematyce Bożonarodzeniowej. Następnie program  artystyczny został zaprezentowany w Związku Nauczycielstwa Polskiego połączony z Dniem Seniora (20.11.2018r.) Gościem uroczystości był burmistrz p. Wiesław Ordon. Dzieci bardzo dobrze się spisały pokazały swoje umiejętności recytatorsko-wokalno-taneczne, otrzymały wiele braw i pochwał. Na koniec wręczyły wszystkim seniorom laurki z życzeniami długich lat życia pełnych zdrowia i pogody ducha.                                         

                                                                                 

        • 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • W dniu 9. 11.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Scenariusz uroczystości przygotowały panie i dzieci gr IV. W wierszach i piosenkach patriotycznych, przypomniano  historię,  gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Śpiewano piosenki wojskowe, zaprezentowano Krakowiaka i Zasiali Górale . Występem solowym popisali się Kinga K. i Kuba C. za co otrzymali gromkie brawa. Wszystkie dzieci z przedszkola, rodzice, personel prezentowali piękne biało – czerwone kotyliony. Na koniec uroczystości o godzinie 11:11 łączyliśmy się z innymi przedszkolami, szkołami, świetlicami w biciu rekordu  śpiewu  hymnu polskiego dla niepodległej. To święto w tym roku w  szczególności  wspomina naszych dziadków i pradziadków, którzy walczyli o naszą wolność. Dzień taki jest dla nas lekcją historii i patriotyzmu jest wyrazem pamięci o dawnych bohaterach. Uczy szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwija poczucie przynależności narodowej. Święto Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

          • WYCIECZKA I WARSZTATY W FABRYCE BOMBEK W NOWEJ DĘBIE.

          • Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

            08.11.2018 r.

             

            .  

             

            W dniu 08.11.2018 r. grupy starsze III, IV i V były na wycieczce  i zwiedziły Fabrykę Bombek Choinkowych Biliński w Nowej Dębie. Pani Małgorzata – przewodnik, przybliżyła dzieciom tradycje związane z różnymi stylami jakie obowiązywały np. „Styl amerykański, francuski, staropolski”, miały możliwość oglądać bombki, choinki, łańcuchy w tych stylach i słuchały czym one się różnią. Oglądały bombki choinkowe z różnych okresów produkowane w tej fabryce i malowane ręcznie, są to piękne arcydzieła, każda ma swoją historię. Pani Małgorzata pokazała nam bombkę patriotyczną z Orłem białym i z Herbem Nowej Dęby. Dla dzieci była to również jedna z lekcji patriotyzmu. Następnym etapem wycieczki był pokaz wydmuchiwania różnych kształtów bombek, które to wykonywał jeden z pracowników, a potem pokaz jak się koloruje takie bombki w środku, nie na zewnątrz. Przedszkolaki zwiedziły także dekoratornię, gdzie panie dekorowały oczywiście ręcznie malując bombeczki. Ostatnim etapem naszej wycieczki były warsztaty artystyczne, gdzie każde dziecko malowało swoją bombkę na choinkę brokatem. Było wiele radości podczas tych warsztatów, bo każdy z dzieciaków mógł się wykazać własną inwencją twórczą. Wycieczka ta miała na celu również realizację jednego z zadań jakie mamy zawarte w Rocznym Planie naszej placówki, rozbudzanie uczuć patriotycznych i świadomej przynależności do własnego kraju oraz wprowadzanie dzieci w świat tradycji ludowych, obyczajów i kultury własnych przodków, wspieranie rozwoju społecznego dzieci poprzez nawiązywanie nowych kontaktów społecznych. Wycieczka miała na celu także ukazanie piękna sztuki ludowej, budzenie zainteresowania miejscem w którym się urodziło i poznaje obiekty jakie mamy w obrębie naszego miejsca zamieszkania. Na pamiątkę pobytu w Fabryce, każde dziecko otrzymało pamiątkową bombkę ze swoim Imieniem.

             

          • AKCJA EDUKACYJNA ,, WYRAŹNI NA DRODZE "

          • AKCJA EDUKACYJNA  REALIZOWANA W GR. III  ,, WIDOCZNI NA DRODZE"

            Grupa III ,, Smoki" w październiku uczestniczyła w akcji edukacyjnej ,, Wyraźni na drodze" organizowanej przez Disney Polska i fundację ,,Marsz Zebry".

            Celem tej akcji było szerzenie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z odpowiednią widocznością na drodze, nauką prawidłowych zachowań i zasad poruszania się w ruchu drogowym.

            Nauki o bezpieczeństwie na drodze nigdy za wiele, dlatego z przyjemnością wzięliśmy udział w tej akcji.

            Dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce bezpieczeństwa i widoczności na drodze, szczególnie w pochmurne dni.

            Poznały znaki drogowe, podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: jak prawidłowo poruszać się chodnikiem i wzdłuż jezdni oraz jak przechodzić przez ulicę w miejscach oznakowanych.  Brały udział w zabawach ruchowych i  rytmiczno- ruchowych, podczas których utrwalały poznane wiadomości.

            Na zakończenie akcji dzieci otrzymały certyfikowane odblaski oraz książeczki aktywności natomiast rodzice mini poradniki stanowiące wsparcie dydaktyczne w środowisku domowym.

            Drodzy rodzice i dzieci pozostańcie zawsze widoczni na drodze.

          • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

          • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM 

            Zainteresowanie dzieci przyrodą oraz przyjazny stosunek do niej kształtujemy przede wszystkim poprzez bezpośredni kontakt. Nasze miasteczko otoczone jest pięknymi lasami, co zdecydowanie ułatwia nam dostęp do przyrody.  W związku z realizowanym projektem PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA w dniu 25 października nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy Remigiusz Adamczyk. Przywiózł ze sobą sadzonkę  dębu szypułkowego, który zostanie posadzony w naszym ogrodzie z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Mówił  między innymi o sadzeniu drzew, celowych wycinkach, o nie zaśmiecaniu lasu, korzyściach jakie daje nam las. Dziękujemy panu Remigiuszowi  za przybycie i czas poświęcony nam.

          • Spotkanie z lekarzem laryngologiem

          • SPOTKANIE Z LEKARZEM LARYNGOLOGIEM

            W grupie IV  w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi odbyło się spotkanie z panią Marią Nowotko, lekarzem laryngologiem. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia Dzieci miały niepowtarzalną okazję do zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania laryngologicznego. Mali słuchacze wzięli czynny udział w spotkaniu. Wykazali duże zainteresowanie zawodem lekarza, zadawali wiele pytań, a Pani Maria chętnie udzielała odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.    W związku z realizowanym projektem MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY  babcia Benia przeczytała również przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”. Na zakończenie spotkania Dzielni Pacjenci otrzymali w nagrodę tatuaże  oraz naklejki. Dziękujemy.

          • Dzień Poczty Polskiej

          • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

            18 Października w Dzień Poczty Polskiej nasze przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy. Wycieczka na Pocztę pomogła dzieciom utrwalić zdobyte w przedszkolu informacje na temat użyteczności tej instytucji, a przede wszystkim przyjrzeć się jej z bliska. Zostaliśmy bardzo miło powitani przez Panią Ele. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty oraz przyglądały się pracy urzędnika pocztowego. Dokładnie obejrzały skrzynkę pocztową, zobaczyły sortownię, w której segreguje się listy.Stwierdziły,że Poczta to nie tylko miejsce w którym można wysyłać listy i paczki, czy opłacić rachunki, ale można również kupić wiele przydatnych rzeczy.Na zakończenie  dzieci złożyły serdeczne życzenia pracownikom Poczty i wręczyły laurki.

          • SPOTKANIE Z KULTURĄ I TRADYCJĄ LASOWIACKĄ

          • SPOTKANIE Z KULTURĄ I TRADYCJĄ LASOWIACKĄ

            Dzieci z grup starszych w dniu 17 października  2018 r.  uczestniczyły w spotkaniu z  kulturą i tradycją Lasowiacką. To nowa inicjatywa SOK , mająca na celu kultywowanie, utrwalanie i przekazywanie tradycji kulturowych, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń między młodymi a starszymi oraz zaszczepienie szacunku i umiłowania dla kultury ludowej. Warsztaty pod hasłem „Od ziarenka do bochenka” poprowadziły  panie z zespołu ludowego „Cyganianki”, który słynie w regionie z kultywowania tradycji lasowiackich. Podczas spotkania dzieci chętnie włączyły się do wspólnych działań: odmierzały, wsypywały produkty i dokładnie mieszały. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja.

      • Kontakty

        • Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie
        • (15) 846 21 95
        • Przedszkole nr 1 w Nowej Dębie, ul. M. Reja 5 39-460 Nowa Dęba Poland
        • Krystyna Kłosowska - Szałaj ul. Rzeszowska 3 39-460 Nowa Dęba tel. 15842671 adres e-mail: iod@nowadeba.pl
    • Galeria zdjęć

        brak danych